Lidl

Lidl

Lidl rozdá každou minutu nákup zdarma

Ekonomika

Obchodní řetězec Lidl přichází s jedinečnou akcí pro své zákazníky – od pondělí 4. března do neděle 17. března bude v rámci nové loterie Lidl Plus každou minutu vrácena jednomu zákazníkovi hodnota jeho nákupu. Nabídka je určena výhradně uživatelům mobilní aplikace Lidl plus.

Lidl

Lidl slibuje zlevnění nad rámec snížení DPH. Potvrzuje tím, že za vysokými cenami potravin jsou hlavně řetězce a jejich „čarování“ s maržemi

Ekonomika Komentář

Komentář Lukáše Kovandy: Ceny, za které svým odběratelům zemědělci prodávají produkci, jak rostlinnou, tak živočišnou, klesaly letos v říjnu meziročně o takřka deset procent. Agrární produkce rostlinné výroby zlevňovala v průměru přesně o desetinu oproti loňskému říjnu, v živočišné výrobě to bylo o 9,4 procenta.

Lidl

V Lidlu začíná týden exkluzivních pecek

Aktuality

Ode dneška čeká na zákazníky Lidlu každý den jedna exkluzivní pecka. Vybrané produkty mohou zakoupit s 40% slevou. Každá sleva je přitom unikátní a platí pouze jediný den. Nová akce ještě více podtrhuje snahu Lidlu nabízet zákazníkům ty nejlepší možné ceny na trhu. Doplňuje tak kampaň zaměřenou na dlouhodobé zlevňování výrobků.

Lidl

Ekonomika

Kaufland a Lidl rozšíří testování zpětného odběru PET lahví a plechovek

Obchodní řetězce Kaufland a Lidl do konce letošního roku rozšíří svůj testovací projekt zpětného odběru PET lahví a plechovek do dalších měst. Doposud oba obchody nabízely možnost zpětného odběru v šesti provozovnách, kde se za tři měsíce provozu vybralo přes 260.000 obalů. Oba obchody patří do německé skupiny Schwarz. Novinářům to dnes řekli představitelé řetězců. Legislativu, která by v ČR zavedla zálohování PET lahví a plechovek, připravuje ministerstvo životního prostředí. Nejdříve by se měl spustit v polovině roku 2025.

Lidl

Lidl nabízí respirátory za 10 korun

Aktuality

Respirátory třídy FFP2 a vyšší, na které se ode dneška na dva měsíce nevztahuje daň z přidané hodnoty (DPH) 21 procent, některé internetové obchody a lékárny zlevnily. Někteří prodejci snížili cenu i víc, než kdyby jen odečetli daň. Vyplývá to ze zjištění ČTK. Snížením daně chce vláda zlepšit dostupnost respirátorů třídy FFP2 jako ochranného prostředku proti nákaze novým koronavirem. Zvažuje je povinně zavést v obchodech nebo veřejné dopravě, kde je zatím jen doporučuje.

Lidl

Veterináři varují před sýry z Lidlu. Mohou obsahovat bakterie E.coli a listérie

Aktuality

Veterináři varují před dvěma druhy sýrů, které prodával řetězec Lidl. Jde o brie od francouzského výrobce, která obsahoval škodlivý verotoxin produkovaný bakteriemi E. coli. Může způsobit průjmová onemocnění, Lidl jej z Německa přijal 200 kilogramů, prodejce jej stahuje z trhu. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Zároveň také varoval před nizozemským kozím sýrem Milbona, mohl obsahovat bakterie listérie.

Lidl

Lidl dostal pokutu 240 tisíc korun kvůli kontrolám klimatizací

Aktuality

Obchodní řetězec Lidl dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 240.000 korun. Podle inspektorů společnost nezajistila pravidelné kontroly klimatizací a chlazení, které mají být prevencí před únikem fluorovaných plynů do ovzduší. Lidl se proti rozhodnutí ČIŽP neodvolal, pokuta je pravomocná. ČTK o tom dnes informovala mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.

Lidl

Ekonomika

Lidl zvýší platy novým i stávajícím zaměstnancům

Obchodní řetězec Lidl zvýší od března mzdy provozním zaměstnancům v Česku. Nástupní plat prodavaček či pokladních vzroste o více než 570 korun na 28.571 Kč měsíčně a po třech letech na 32.000 korun, informovala dnes mluvčí společnosti Zuzana Holá.

rohlíky

Lidl zlevnil rohlíky, pekaři se obávají o živobytí

Aktuality

Obchodní řetězec Lidl snížil od konce minulého týdne ceny rohlíků na 1,5 Kč. Svaz pekařů a cukrářů v ČR se nyní obává poklesu cen i u dalších řetězců, na snižování nákladů ve výrobě není podle svazu prostor. Svaz označil rozhodnutí řetězce za nešťastné, do budoucna by mohlo vést k problémům pekáren, ukončení jejich výroby a nahrazení čerstvého pečiva dopékanými zamrazovanými polotovary. ČTK to dnes sdělil výkonný ředitel svazu Jaromír Dřízal.

Lidl

Lidl chystá velké změny. Dotknou se potravin i cen

Aktuality

Lidl ČR chce u privátních značek snížit obsah přidaných solí a cukru proti roku 2015 do roku 2025 o pětinu. Privátní značky tvoří 83 procent sortimentu, uvedl dnes na tiskové konferenci jednatel firmy Michal Farník. Některé produkty by se tak mohly podle Farníka prodražit, protože cukr je levnější než například ovocná složka jogurtu.

Lidl

Ekonomika

Lidl nově nabízí dárkové karty

Nabídku prodejen Lidl nově obohatily dárkové karty. Ty si mohou zákazníci zakoupit ve třech hodnotách – 250 Kč, 500 Kč a 1000 Kč.

Lidl

Lidl chce zbourat ekonomický trh? Chystá převratnou změnu, za kterou Češi zaplatí

Daně a mzdy

Od 1. března 2018 činí nástupní mzda zaměstnanců a zaměstnankyň Lidlu na pozici prodavač(ka)/pokladní při čtyřicetihodinovém úvazku 28 tisíc korun. Po dvou letech práce přesáhne jejich mzda 30 tisíc korun. Lidl se tak zařadil mezi nejlépe placené zaměstnavatele v tomto sektoru, na které musí zareagovat i jiné obchody. Možná na to ale nakonec doplatí sami zákazníci.

Lidl

Lidl opět razantně zvyšuje mzdy a zavádí i výrazně zkrácené úvazky

Ekonomika

Od 1. března 2018 činí nástupní mzda zaměstnanců a zaměstnankyň Lidlu na pozici prodavač(ka)/pokladní při čtyřicetihodinovém úvazku 28 tisíc korun. Po dvou letech práce přesáhne jejich mzda 30 tisíc korun. Zároveň budou mít možnost v ještě větší míře využívat výrazně zkrácené úvazky, nově i 25 hodin týdně.

Banány, ilustrační fotografie

Byly banány z Lidlu opravdu hnízdem smrtelného nebezpečí?

Ekonomika

Banány z pultů Lidlu údajně skrývaly smrtelnou hrozbu. Mělo se jednat o hnízdo s nakladenými vajíčky nejjedovatějšího pavouka světa - palovčíka brazilského. Šokovaní zákaznici je vrátili prodavačce a prodejna je prý dala zpět do regálu. Lidl v reakci, kterou obdržel server EuroZprávy.cz., tvrdí, že nález pavouka na banánech se nepotvrdil.

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

16. července 2024 10:49

Půjčování lodí a šlapadel: Jak se chovat na vodě

Letní měsíce a stále častější tropické teploty lákají stále více lidí k vodním radovánkám. I pro ty však platí různá pravidla. Věděli jste, že i při projížďce na šlapadle se z vás stává účastník plavebního provozu, který by měl znát jeho základní pravidla a postup v krizových situacích? A víte, na co si dát pozor v půjčovně lodí nebo jiných plavidel?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy