Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidl chystá slevovou akci, ale jen pro seniory. Jurečka nešetří kritikou

Lidl
Lidl
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Lidl přichystal slevovou akci pro seniory nad 65 let. Vybrané zboží bude v obchodech zmíněného řetězce během příštího týdne levnější o deset procent. Konkrétně půjde o ovoce, zeleninu, vejce či nebalené pečivo.

Lidl zmínil, že již zlevnil více než 400 výrobků napříč sortimentem oproti konci předešlého roku. Od pondělí 9. do neděle 15. října budou moci senioři starší 65 let po prokázání věku ve všech prodejnách řetězce nakoupit ještě levněji. Desetiprocentní sleva na ně čeká u čerstvého ovoce a zeleniny, vajec a nebaleného pečiva.

"Našim zákazníkům se snažíme nabízet nízké ceny každý den, touto akcí jsme chtěli vyjít vstříc seniorům. I proto jsme do nabídky zahrnuli produkty podle kategorií, které nakupují velmi často. Zároveň se jedná o produkty, u nichž vlivem inflace za poslední dobu nejvíce vzrostla cena a mohly se tak stát pro řadu lidí nedostupnými. V jídelníčcích by však rozhodně chybět neměly. Symbolicky jsme tuto novinku představili k Mezinárodnímu dni seniorů jako dárek a zároveň poděkování našim zákazníkům," uvedl jednatel společnosti Vít Pravda.

Řetězec zmínil, že týden věnovaný seniorům zařadil mezi slevové akce vůbec poprvé. Senioři mají zájem o slevu oznámit u pokladny a prokázat věk dokladem s fotkou. Slevu je možné kombinovat s dalšími akcemi a využít ji opakovaně. 

Ministr Jurečka slevovou akci Lidlu pro seniory ostře odsoudil: "Ceny zemědělských komodit výrazně klesají za poslední měsíce, tak bych ocenil, kdyby řetězce nedělali za této situace podobné slevové akce, ale aby snížení cen komodit promítli ve svých cenách nejen pro seniory, ale pro všechny zákazníky"

Ceny zemědělských komodit výrazně klesají za poslední měsíce, tak bych ocenil, kdyby řetězce nedělali za této situace podobné slevové akce, ale aby snížení cen komodit promítli ve svých cenách nejen pro seniory, ale pro všechny zákazníky. https://t.co/MiE7EF2YsR

— Marian Jurečka (@MJureka) October 5, 2023

Lidl je na českém trhu od června 2003. Za dvacet let se síť obchodů rozšířila z původních 14 na 317 prodejen. Společnost má také internetový obchod, kde nabízí spotřební zboží. 

Témata:  Lidl Marián Jurečka (KDU-ČSL) nákupy obchody Výprodeje, slevy

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

12. července 2024 20:18

12. července 2024 12:12

Více než pětina českých řidičů zažila mikrospánek. Únava za volantem vloni způsobila rekordní počet nehod

Počet nehod zaviněných únavou řidiče dramaticky stoupá, s více než 600 incidenty za prvních pět měsíců letošního roku. Experti doporučují využití moderních bezpečnostních technologií v autech, mezi něž patří také palubní kamery britského výrobce Nextbase. Ty umožňují doplnit „smart“ funkce nových aut i do vozů staršího data výroby.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy