Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Lidl dostal pokutu 240 tisíc korun kvůli kontrolám klimatizací

Lidl
Lidl
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Obchodní řetězec Lidl dostal od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 240.000 korun. Podle inspektorů společnost nezajistila pravidelné kontroly klimatizací a chlazení, které mají být prevencí před únikem fluorovaných plynů do ovzduší. Lidl se proti rozhodnutí ČIŽP neodvolal, pokuta je pravomocná. ČTK o tom dnes informovala mluvčí inspekce Radka Nastoupilová.

Inspektoři od července do října 2019 zkontrolovali 21 prodejen. Téměř všechny z nich mají na venkovních zdech nebo na střeše klimatizační jednotky s náplněmi chladiva. "Celkem u 80 aplikací byly kontroly těsnosti provedeny v rozporu s evropským nařízením, podle kterého musí provozovatel mimo jiného u předepsaných aplikací chlazení zajistit kontrolu těsnosti nejméně jednou za šest nebo za 12 měsíců," uvedla ČIŽP.

Lidl také podle inspekce nepředal záznamy o kontrolách, které má povinnost vést nejméně pět let.

Témata:  Lidl České inspekce životního prostředí (ČIŽP)

Aktuálně se děje

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

11. června 2024 10:10

Inflace je nižší, než se čekalo, koruna oslabuje

Květnová inflace v Česku byla nižší, než se čekalo. Meziročně činila 2,6 procenta, zatímco meziměsíčně stagnovala. V meziročním vyjádření jde o znatelné zpomalení z dubnové úrovně 2,9 procenta. Trh tak nízkou květnovou inflaci nečekal, pročež koruna v reakci oslabila nad 24,70 za euro – do tohoto pásma se vrátila po necelém týdnu. 

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy