Finance

Ilustrační fotografie

Jak ušetřit v létě v domácnosti peníze? Na úsporné klimatizaci a levnější elektřině

Finance

Stále více českých domácností řeší horké letní teploty pořízením klimatizace. Jedná se o často nejefektivnější řešení, ale může také znamenat významný nárůst spotřeby elektřiny. Jak tedy vybrat energeticky úspornou klimatizaci a správného dodavatele elektřiny, aby se vám investice co nejrychleji vrátila? A aby vás co nejméně trápily účty za elektřinu?

Ilustrační fotografie

Český realitní trh je v dobré kondici, fondy očekávají úspěšný rok

Finance

V posledních dvou letech se ukázalo, že český trh nemovitostí je stabilnější, než se všeobecně předpokládalo. Trh odolal poklesům, které postihly nemovitosti v jiných evropských zemích jako Německo, Polsko či Francie. Navíc v době, kdy z českého trhu v podstatě přes noc vymizeli zahraniční investoři, se příležitosti chopili tuzemští kupci a v současné době jsou všechny transakce realizovány výhradně českými investory.

Martin Stránský, ředitel české společnosti Bit.plus

Bitcoin má i v propadu extrémní výnos sto procent za rok

Finance Komentář

I když bitcoin v posledních dnech zažil viditelný propad k současným 62 400 dolarů, je třeba si uvědomit, že je stále o 115 procent výše než před rokem a o 43 procent nad úrovní ze začátku roku. V porovnání s loňským úvodem roku narostl dokonce o 276 procent, říká v komentáři ředitel české společnosti Bit.plus Martin Stránský. 

Ilustrační fotografie

Finance

Splátkové prázdniny: ⁠⁠⁠⁠benefit, nebo past pro spotřebitele?

V rámci spotřebitelských úvěrů se na trhu objevují „benefity“ v podobě splátkových prázdnin. Jedná se o výhodu, nebo past pro spotřebitele? Ne každý poskytovatel spotřebitelského úvěru sdělí veškeré relevantní skutečnosti, aby se spotřebitel mohl rozhodnout, zda této možnosti vůbec využije. 

Ilustrační fotografie

Bitcoin je jako na houpačce, čeká se na další růst

Finance Komentář

Komentář Martina Stránského: Cena bitcoinu je v posledních dnech jako na houpačce. Od začátku června ztratil dvě procenta a ve středu se obchodoval okolo 67 300 USD, když ještě týden před tím byl za 71 000 dolarů. Momentálně se prodává za 68 260 dolarů. 

Ilustrační fotografie

Nemocný muž Evropy má rekordně drahé akcie. Jak to?

Finance Komentář

V půli letošního května hlavní ukazatel německých akcií, index DAX, vystoupal na svůj historický rekord. Přitom německá ekonomika prochází náročným obdobím a je dokonce označována za „nemocného muže Evropy“. Jak to jde dohromady?

EUR

Finance Komentář

Eurozóna už Česku není elitním klubem. Padl rating Francie, Estonska, Lotyšska i Litvy. Zatímco český rating se stále zlepšuje

Máloco ukazuje současnou tak častou plytkost české veřejné diskuse zřetelněji než debata o přijetí eura. A vůbec neplatí, že vše v této diskusi již bylo řečeno! Naopak, eurozóna se od roku 2004, kdy se Česko vstupem do EU zavázalo euro přijmout, celkem zásadně proměnila – a proměňuje. A měla by se tedy vyvíjet i diskuse o euru.

Ilustrační fotografie

Zlatá horečka? V investicích je potřeba se žlutým kovem zachovat chladnou hlavu

Finance

Sportovní hodnota zlaté medaile, kterou vyhráli čeští hokejisté, je jen těžko vyčíslitelná. Kdyby byla ale místo křišťálu skutečně celá ze zlata, tak by při svých úctyhodných 250 gramech a dnešních cenách měla hodnotu téměř 430 tisíc korun. Ještě loni by její cena byla přitom o pětinu nižší. Zlato letos láme rekordy a opět poutá pozornost investorů. Co zvážit, když chcete žlutý kov využít ke zhodnocení úspor, a proč vše nesázet na zlatou kartu?

Ilustrační fotografie

Jak hospodaří české domácnosti? V rodinných financích tiká časovaná bomba

Finance

Polovina českých párů sdílí finanční produkty jako bankovní účty nebo stavební spoření. Riziko, že se k penězům nedostanou v kritickém okamžiku, však existuje – každý pátý Čech tuto situaci podle průzkumu Partners Banky zažil. Společné náklady si téměř čtvrtina párů dělí rovným dílem, zatímco další pětina podle výše příjmů. Starší páry nejčastěji spoří na důchod, mladší na pořízení nemovitosti.

Ilustrační fotografie

Bitcoin má blízko ke zlomení historického cenového rekordu, pomoci mu může Nvidie

Finance Komentář

Cena nejstarší a nejrozšířenější světové kryptoměny bitcoinu se dnes vyšplhala do blízkosti svého dějinného maxima. Na to vystoupala letos v polovině března a činí takřka 73 800 dolarů za kus. Dnes se bitcoin podle dat agentury Bloomberg prodával až za více než 71 929 dolarů poté, co se v mezidobí jeho cena citelně propadla, až do blízkosti 56 500 dolarů dne 1. května. 

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy