Veterináři varují před sýry z Lidlu. Mohou obsahovat bakterie E.coli a listérie

Veterináři varují před dvěma druhy sýrů, které prodával řetězec Lidl. Jde o brie od francouzského výrobce, která obsahoval škodlivý verotoxin produkovaný bakteriemi E. coli. Může způsobit průjmová onemocnění, Lidl jej z Německa přijal 200 kilogramů, prodejce jej stahuje z trhu. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Zároveň také varoval před nizozemským kozím sýrem Milbona, mohl obsahovat bakterie listérie.

Lidl
reklama

Francouzský sýr od výrobce Fromtome a dodavatele JERMI Käsewerk GmbH se v ČR prodával v říjnu, zákazníci jej mohou vrátit v místě prodeje. Závadná šarže je 2009281332. Lidl o stahování produktu informoval také na svém webu. Datum minimální trvanlivosti výrobku Milbona - Brie de Nangis končí 31. října. O toxinech v potravině se veterináři dozvěděli od německých kolegů.

U druhého sýru "Milbona" Ziegenrolle, aromatická - krémová, kozí rolka z Nizozemska nejdřív Němci varovali před šarží o velikosti 4000 balení. Tu se podařilo celou zadržet, nebyla ze skladů řetězce distribuovaná dále. Aktuálně ale Německo rozšířilo varování. "Jelikož existuje podezření, že listerie by mohly obsahovat i další šarže téhož výrobku, jsou z trhu stahovány všechny šarže produktu bez rozdílu," dodal mluvčí. Jak velké množství zboží od výrobce JERMI Käsewerk GmbH se prodalo zatím veterináři šetří.

Bakterie listerie se nacházejí v půdě, fekáliích i ve vodě. Vyvolávají onemocnění, které má ve většině případů mírný průběh a jehož symptomy se podobají chřipkovým. Nebezpečné ale může být u těhotných nebo u lidí s oslabenou imunitou.

Témata: Lidl | MoneyMAG.cz
Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky