Michaela Marksová

Ilustrační fotografie

823 milionů na růst platů a mezd v sociálních službách míří ke krajům

Ekonomika

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vyhověla žádosti Asociace krajů ČR, která požadovala dofinancování sektoru sociálních služeb v kontextu čtyřprocentního navyšování platů před koncem roku 2016. Ministerstvo práce a sociálních věcí tak poskytne ze svého rozpočtu sociálním službám 823 milionů korun na platy a mzdy.

Peníze CZK, ilustrační fotografie

Polepší si důchodci příští rok? Tohle se změní

Důchody a sociální podpora

Důchodový účet bude příští rok poprvé po deseti letech v plusu. Podle předpokladů bude na pojistném v příštím roce vybráno o devět miliard korun víc, než bude vyplaceno na důchodech. A to i přesto, že lednová valorizace počítá s rekordním zvýšením v průměru o 475 korun. Naposledy byl na důchodovém účtu přebytek v roce 2007.

Michaela Marksová

Ministerstvo otevře Kontaktní centrum sociálního bydlení. Musíme podporovat ty nejzranitelnější, řekla Marksová

Důchody a sociální podpora

Ministerstvo práce a sociálních věcí otevře v říjnu v Praze Kontaktní centrum sociálního bydlení. Obracet se na něj mohou občané, obce i neziskové organizace s dotazy a žádostmi o podporu a radu, jak postupovat při budování sociálního bydlení. V rámci projektu „Podpora sociálního bydlení“ spolupracuje MPSV se šestnácti obcemi a už více než rok jim poskytuje podporu v oblasti sociálního bydlení a sociální práce. Tyto služby prostřednictvím kontaktního centra nyní rozšiřujeme v rámci celé ČR.

Ilustrační fotografie

Senát schválil dlouhodobé ošetřovné

Důchody a sociální podpora

Návrh Ministerstva práce a sociálních věcí na zavedení dlouhodobého ošetřovného schválili senátoři a senátorky. Nová dávka nemocenského pojištění pomůže od poloviny příštího roku rodinám v krizových situacích s péčí o člena rodiny.

Michaela Marksová

Marksová: Výroky Babiše ohledně financování platů v sociálních službách jsou zmatené

Ekonomika

Ministerstvo práce a sociálních věcí reaguje na výroky ministra financí Andreje Babiše, který v pondělí oznámil zvýšení platů pracovníků v sociálních službách o 24 procent s tím, že prostředky má najít MPSV v rámci svého rozpočtu. Materiál, který obsahuje i variantu 24% navýšení, má již MPSV připravený k odeslání na vládu. Z návrhu ministra Babiše ale není zřejmá představa o tom, odkud se finance na navýšení platů pracovníků v sociálních službách, což je jedna z dlouhodobých priorit MPSV, vezmou.

Ilustrační fotografie

Ekonomika

Na obědy zdarma dosáhne více dětí

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová podepsala memorandum o spolupráci s Ivanou Tykač, ředitelkou obecně prospěšné společnosti Women for Women (W4W). Cílem memoranda je vytvoření co nejefektivnějšího systému pomoci rodičům či samoživitelům, kteří si nemohou dovolit hradit dětem školní obědy z důvodu obtížné sociální situace.

Michaela Marksová

Ekonomika

Dotace na sociální služby budou vyplaceny již v průběhu ledna

Ministerstvo práce a sociálních věcí výrazně zkrátilo dobu vyplácení dotace na sociální služby. V letošním roce se díky změně předpisů zrychlí výplata dotací ze státního rozpočtu. Kraje a Hlavní město Praha dostanou finanční prostředky již v lednu.

Tomáš Zdechovský

Zdechovský: Marksová se rozhodla zlikvidovat tradiční rodinu

Ekonomika

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová se podle europoslance Tomáše Zdechovského rozhodla jít proti sociálně demokratickým voličům a zlikvidovat tradiční rodinu. V komentáři, který poskytl serveru EuroZprávy.cz, uvedl, že jen tak lze po studiu hodnotit návrhy paní ministryně na tzv. prorodinná opatření, která mají „pomoci“.

Michaela Jílková

Marksová propaguje zálohové výživné. U Jílkové na ni čekala pořádná nálož

Aktuality

Dluhy na výživném představují druhý nejčastější trestný čin v České republice. Pomoci rodičům, jejichž partner na děti neplatí, má pomoci zálohové výživné, které propaguje ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. V pořadu Máte slovo se debatovalo o tom, zda nejde jen o další sociální dávku, či dokonce dar od státu.

Michaela Marksová

Aktuality

Marksová: Názory dětí musíme více respektovat

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová vystoupila na mezinárodní konferenci Participační práva dětí – sdílení dobré praxe, kterou v Brně uspořádal Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí (ÚMPOD). Zástupci úřadu zde představili projekt, který se snaží dát dítěti větší možnosti a práva, aby v kauze, která se ho týká, nehrálo pouze pasivní roli.

Bohuslav Sobotka

Marksová a Sobotka předali ocenění seniorům

Aktuality

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou ocenili seniory a organizace, kteří ve svém volném čase pomáhají zlepšit kvalitu života seniorů a obětavě pomáhají ostatním. Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace se předávala v Brně na mezinárodní konferenci „Příprava společnosti na demografické změny“.

Ilustrační fotografie

Důchodci si příští rok polepší, někteří dostanou ocenění

Ekonomika

Letošní, potažmo příští rok je pro seniory jedním z nejlepších v poslední dekádě. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová prosadila zvýšení důchodů průměrně o 308 korun, v rámci mezinárodní konference navíc předá ocenění těm seniorům, kteří se ve svém volném čase věnují obecně prospěšným činnostem.

Michaela Marksová /ČSSD/, ministryně práce a sociálních věcí

Marksová ocení aktivní seniory

Ekonomika

Posílit přípravy na stárnutí populace ve všech aspektech, které s tímto demografickým přerodem souvisí. O tom se bude diskutovat na mezinárodní konferenci „Příprava společnosti na demografické změny“, která se koná 3. a 4. října v Brně. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová na úvod spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou předá cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace.

Michaela Marksová

Marksová: Zvýšení důchodů o 308 korun je rozumný kompromis

Důchody a sociální podpora

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová považuje vládní shodu na zvýšení důchodů průměrně o 308 korun za rozumný kompromis. Dlouhodobě podfinancované sociální služby dostanou ze státního rozpočtu navíc 700 milionů korun, zejména na platy zaměstnanců. Dalších 200 milionů korun půjde na posílení sociální práce na obcích.

Aktuálně se děje

20. května 2024 13:04

20. května 2024 1:13

USA varují Raiffeisenbank, že mohou přijít o přístup k dolarovému systému kvůli přítomnosti v Rusku

Rakouská Raiffeisen Bank International (RBI) byla varována americkým ministerstvem financí, že její přístup do amerického finančního systému by mohl být omezen kvůli pokračující přítomnosti na ruském trhu, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy