Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka

Ohlédnutí za sjezdem ČSSD aneb Co se dělo v zákulisí

Aktuality

To, co je na pódiu během sjezdu ČSSD pronášeno, si mohou všichni prohlédnout v televizi nebo přečíst v novinách či na internetu, My vás teď ale zavedeme do zákulísí a řekneme vám, co se na brněnském výstavišti dělo mimo objektivy kamer.

Bohuslav Sobotka

Spočítejte si, o kolik vás obereme. Satirická kalkulačka se vysmívá ČSSD

Ekonomika

Sociální demokraté navrhují ve svém volebním programu zavést čtyři daňové sazby pro daň z příjmu fyzických osob. Sazba by rostla s výší výdělků. Do hrubého měsíčního příjmu 30.000 korun by daň měla být 12 procent, naopak u výdělků nad 50.000 korun měsíčně by daň měla být 32 procent. Progresivní zdanění navrhuje ČSSD i u firem. Sazby daně by podle výše zisku měly být 14, 19 nebo 24 procent.

Bohuslav Sobotka

Aktuality

V ČSSD nastane otřes. Strana hledá nového lídra

Sociální demokracie hledá nového lídra strany, který by ji převzal od dosavadního předsedy Bohuslava Sobotky. Podle Lidových novin by mělo ke změně ve vedení dojít ale až po podzimních volbách.

Bohuslav Sobotka

Marksová a Sobotka předali ocenění seniorům

Aktuality

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu s premiérem Bohuslavem Sobotkou ocenili seniory a organizace, kteří ve svém volném čase pomáhají zlepšit kvalitu života seniorů a obětavě pomáhají ostatním. Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace se předávala v Brně na mezinárodní konferenci „Příprava společnosti na demografické změny“.

Bohuslav Sobotka

Situace soudních exekutorů v Česku začíná být kritická, jednal s nimi i premiér

Ekonomika

Situace soudních exekutorů v České republice začíná být kritická, o čemž svědčí hned několik indicií z poslední doby, ale také k tomu hned několik faktorů najednou přispívá. O zhoršujícím se ekonomickém postavení soudních exekutorů a jejich úřadů v tuzemsku nejlépe svědčí fakt, že za letošní rok ukončilo nebo oznámilo ukončení svojí činnosti už 11 exekutorů. To je v porovnání s roky předcházejícími alarmující stav. Faktorů, které k tomuto opouštění exekutorského stavu soudní exekutory vedou, je několik. Od stále se zvyšujícího počtu mnohačetných, a tudíž téměř nevymahatelných exekucí, přes zvyšující se agendu přesouvanou ze soudů právě na soudní exekutory, až po vyhlášku ministra spravedlnosti, kterou chce snížit exekutorský tarif o třetinu (a v budoucnu možná ještě více). Informují Exekutoři proti teritorialitě.

Bohuslav Sobotka

Ekonomika

Zvyšte platy Čechům a nebudou jezdit za prací k vám, vzkázal Sobotka EU

Češi by mohli na odchodu Velké Británie z EU pozoruhodným způsobem vydělat - český premiér jede do Bruselu navrhnout, aby EU pomohla zvýšit české (a východoevropské) platy a lidé tak neutíkali za prací na západ. To byl jeden z důvodů, proč Britové hlasovali pro Brexit. Informuje o tom dnešní MF Dnes.

Bohuslav Sobotka

Sobotka prozradil, kdy bude jezdit rychlovlak do Brna a na letiště

Ekonomika

Předseda vlády Bohuslav Sobotka v pondělí po jednání s ředitelem Správy železniční dopravní cesty Pavlem Surým, ministrem dopravy Danem Ťokem a pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou prozradil, kdy by vlaky mohly začít jezdit z centra Prahy na Letiště Václava Havla a kdy by se v Česku mohly začít stavět první úseky vysokorychlostní železnice.

Bohuslav Sobotka

Zestátnění ČT? Sobotka má jasno. A neopomněl si rýpnout do Babiše

Ekonomika

Prezident Miloš Zeman nebo vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš se vyslovili pro zestátnění českých veřejnoprávních médií. Podle hlavy státu je třeba Česká televize hlásnou troubou TOP 09. Premiér Bohuslav Sobotka teď jasně naznačil, jaký je jeho názor na tyto iniciativy.

Barack Obama

Sobotka povečeřel s Obamou. Mluvili o terorismu

Aktuality

Premiér Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek večer setkal ve Washingtonu s americkým prezidentem Barackem Obamou. Společně s dalšími státníky účastnícími se summitu ve Washingtonu povečeřeli v Bílém domě. Sobotka přijel do USA na summit o jaderné bezpečnosti.

Evropa zachraňuje uprchlíky

Český recept proti uprchlíkům? Uzavírání hranic a kontroly

Aktuality

Uzavření hranic České republiky až na 5 dní a obnovení hraničních kontrol - to je jedno z možných krizových řešení uprchlické krize, pokud bude ohrožena bezpečnost státu. Návrh leží ve sněmovně a poslanci o něm rozhodnou v příštích dnech. Vláda rovněž podpořila vznik "evropské" pohraniční a pobřežní stráže.

Bohuslav Sobotka

Aktuality

Předčasný důchod a nižší DPH? Tohle chce Sobotka prosadit v roce 2016

"Uprostřed zhoršujícího se vnějšího bezpečnostního prostředí budeme usilovat o pokračování politické stability, která se v uplynulých dvou letech stala velkou výhodou České republiky. Jak z hlediska investic, hospodářského růstu a bezpečnosti, tak z hlediska možností vlády soustředit se na řešení důležitých problémů státu, které se nedají zvládnout ze dne na den a potřebují čas, nerozhádanou funkční vládu a dobré vedení ministerstev," tvrdí premiér Bohuslav Sobotka, který na stranickém webu představil priority, kterým by se chtěl ve vládě a v parlamentu věnovat v roce 2016.

Ilustrační fotografie

Krach Řecka poškodí i Českou republiku, varuje Sobotka

Ekonomika

Ministr financí České republiky Andrej Babiš dnes na pravidelné výroční konferenci ekonomických diplomatů prohlásil, že by Atény měly konečně zbankrotovat. Premiér Bohuslav Sobotka má ale naprosto odlišný názor. Krach Řecka by přinesl velké problémy, varoval Bohuslav Sobotka.

Na Velký pátek budeme mít asi volno

Na Velký pátek budeme mít asi volno

Aktuality

Velký pátek, který připadá právě na včerejší den, by mohl být už brzy státním svátkem. Lidovecký návrh, podle kterého by se den ukřižování Krista stal státním svátkem, má teď podle mnohých poslanců šanci na úspěch. Parlament o tom přitom v novodobé historii jednal už několikrát, zatím ale vždycky bez výsledku.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.