Sobotka překvapil: Nechci v ČR silnou muslimskou komunitu

Už ve čtvrtek přijede na návštěvu Česka německá kancléřka Angela Merkelová. Mocná politička se pochopitelně setká s českými politiky včetně premiéra Bohuslava Sobotky. O čem se bude mluvit?

Bohuslav Sobotka
reklama

Sám premiér vůbec nepochybuje o tom, že řeč se ve čtvrtek stočí na imigrační krizi, přijímání běženců a uprchlické kvóty. Kvóty Česko stále odmítá a chce, aby se každá země mohla sama rozhodnout, kolik utečenců přijme.

Sobotka také v rozhovoru pro deník Právo řekl, že za imigrační krizi můžou radikální islamisté,, kteří vyhánějí spoustu lidí z domovů.

"Není možné říkat, že uprchlík rovná se terorista. Stejně ale není možné uplatňovat přístup Německa, které loni umožnilo bez jakýchkoli kontrol příliv obrovského množství lidí," krititzuje naše severní sousedy Sobotka.

A zašel ještě dál, když se pozastavil nad tím, že řada teroristů jsou lidé, kteří se v Evropě narodili a vyrostli. Prý je tak nutné zamyslet se nad tím, zda integrace imigrantů do naší společnosti vůbec funguje.

"To jsou samozřejmě otázky, které jsou aktuálnější v Německu. My tady nemáme žádnou silnou muslimskou komunitu. Popravdě řečeno si ani nepřejeme, aby se tady nějaká silná muslimská komunita vytvořila i s ohledem na ty problémy, které vidíme," má jasno Sobotka, který tímto výrokem vypálil rybník internetovým diskutérům, kteří ho často obviňují ze "sluníčkářství".

Sobotka v Právu velmi ostře odsoudil nedělní akci příznivců islamofoba Martina Konvičky, kteří na Staroměstském náměstí stříleli z maket samopalů a rozpoutali paniku. "Už nějakou dobu se ukazuje, že pan Konvička je magor. Společnost je potřeba před takovými lidmi chránit," nebere si předseda vlády servítky.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky