vítr

Ilustrační fotografie

Evropané patří mezi nejméně pojištěné proti některým projevů extrémního počasí

Pojištění

Evropané patří mezi nejméně pojištěné ve vyspělém světě proti některým typům extrémního počasí a dalším přírodním katastrofám. Téměř 90 procent škod způsobených přírodními katastrofami nebylo v první polovině letošního roku v Evropě kryto pojištěním, napsala dnes s odvoláním na pojišťovnu Munich Re agentura Bloomberg. Kontinent přitom letos v létě sužují vedra, lesní požáry a sucha.

Ilustrační fotografie

Česko čekají dva teplé dny a silný vítr, v polovině týdne se citelně ochladí

Aktuality

Česko čekají dva teplé dny s teplotami kolem 15 stupňů Celsia. Dál bude silně foukat. Na horách očekávají meteorologové vichr s rychlostí až 90 kilometrů v hodině. V polovině týdne vítr postupně ustane a citelně se ochladí. Noční teploty opět spadnou pod bod mrazu. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Týden bude teplý a bohatý na srážky, hodně foukat může do středy

Aktuality

Česko čeká tento týden teplé počasí bohaté na srážky, teploty budou spíše než konci února odpovídat začátku jaru. Dnes a ve čtvrtek teploměr ukáže na některých místech až 11 stupňů Celsia, v ostatních dnech budou maxima kolem osmi až devíti stupňů. V noci bude mrznout až koncem týdne. V nižších polohách má pršet, na horách sněžit. Silný vítr očekávají meteorologové do středy. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí.

Ilustrační fotografie

Silný vítr dnes v Česku působí problémy v dopravě i energetice

Aktuality

Většinu území České republiky v noci na dnešek zasáhl silný vítr, který komplikuje železniční i silniční dopravu, přidělává práci hasičům a o elektřinu připravil téměř 100.000 odběratelů. V nižších polohách měl ráno vítr většinou rychlost do 90 kilometrů v hodině. Na Sněžce ale meteorologové naměřili náraz o rychlosti 181 kilometrů v hodině, což odpovídá síle orkánu. Varování meteorologů před silným větrem platí pro celou zemi do dnešní půlnoci.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Česko zasáhne ve čtvrtek silný vítr s nárazy i přes 70 km/h

Ve čtvrtek bude na většině území Česka foukat vítr s nárazy i přes 70 kilometrů v hodině. Na horách bude ještě silnější, dosáhne rychlosti kolem 110 kilometrů v hodině, tedy síly vichřice. Ve Zlínském kraji, v jižní polovině Olomouckého kraje a na východě Jihomoravského kraje by takto silný vítr být neměl. Vyplynulo to z informací, které ČTK dnes poskytl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Pondělí bude velmi větrné a přinese sníh, varují meteorologové

Aktuality

V pondělí bude na většině území České republiky vát silný vítr, který bude na horách dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. V pondělí odpoledne může navíc na mnoha místech sněžit a v noci na úterý hrozí téměř v celém Česku vznik náledí. Vyplývá to z dnes zveřejněného varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí: V Česku hrozí záplavy, silný vítr i ledovka

Aktuality

V Česku se mohou od středy vlivem srážek a tání sněhu zvedat hladiny některých řek, vysoké nebezpečí jejich rozvodnění platí platí zejména pro východ Jihočeského kraje. Na východě republiky se může při mrznoucím dešti do středečního dopoledne tvořit na silnicích ledovka a od západu bude zesilovat vítr. Na většině území s výjimkou severu Čech a východu Moravy bude do čtvrtku foukat vítr v nárazech až 70 kilometrů v hodině.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí: Česko zasáhne v neděli vítr téměř o síle orkánu

Aktuality

Východní polovinu Česka zasáhne v neděli odpoledne a večer při bouřkách vítr dosahující téměř síly orkánu. Rychlost větru bude v nárazech činit až 110 kilometrů za hodinu, za orkán se považuje vítr o rychlosti zhruba 118 kilometrů za hodinu a více. Bouřky navíc přinesou přívalové deště a krupobití. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky zasáhly už v pátek Čechy a dnes večer a v noci na neděli se objeví na Moravě a ve Slezsku.

Ilustrační fotografie

Meteorologové varují před silným větrem i požáry

Aktuality

Česko s výjimkou jihu země zasáhne ve středu silný vítr, který může lámat stromy nebo zkomplikovat dopravu. V Praze, většině Ústeckého a Středočeského kraje začne tento den současně platit výstraha před nebezpečím vzniku požárů.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Česko zasáhne v pondělí silný vítr, na horách může sněžit

Většinu Česka v pondělí odpoledne zasáhne silný vítr, v nárazech může mít rychlost přes 70 kilometrů v hodině. V noci na úterý na horách napadne až deset centimetrů mokrého sněhu. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

V Česku je po vichřici bez proudu 30 000 domácností

Aktuality

V Česku je dnes ráno po nedělní vichřici bez dodávek elektřiny 30.000 domácností. Distribuční společnost ČEZ jich v osm hodin ráno evidovala 19.000, E.ON 11.000. Jde zejména o odběratele v Královéhradeckém, Ústeckém a Jihomoravském kraji. Přestalo ale foukat a energetikům se daří poruchy opravovat. ČTK to sdělily mluvčí ČEZ Soňa Holingerová a E.ON Martina Slavíková.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy