Meteorologové varují před silným větrem. Předpověď počasí na noc a neděli 6. prosince

Nad Bavorskem se bude vlnit studená fronta, která večer začne zvolna postupovat nad naše území. Před ní bude pokračovat čerstvé jižní až jihovýchodní proudění s přílivem teplého vzduchu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Polojasno až oblačno, zejména na Moravě místy zataženo nízkou oblačnosti, na Českomoravské vrchovině postupně místy mlhy. Ojediněle mrholení. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, na západě kolem +1 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách na severu až 35 m/s (125 km/h). Na západě a severovýchodě území většinou vítr mírný 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles

Rozptylové podmínky: většinou dobré

Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, místy až zataženo, na Českomoravské vrchovině zpočátku místy mlhy. Ojediněle mrholení, večer na západě a jihu i slabý déšť. Nejvyšší teploty 8 až 12 °C, na severovýchodě až 14 °C, na Českomoravské vrchovině kolem 6 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách na severu až 35 m/s (125 km/h). Na západě a severovýchodě území většinou vítr mírný 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky