Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po Sabine jsou tu další větrné škody. Hrozí sekundární pojistné události. Jak postupovat?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Škody po vichřici Sabine ještě nejsou napravené a už se Českou republikou prohnal další silný vítr, který napáchal značné škody. Na některých místech dokonce dosahoval vyšší rychlost než Sabine. Naneštěstí jsou nejpostiženějšími regiony opět ty, které si vzala na mušku Sabina.

Nejvíce pojistných událostí je ČSOB Pojišťovně hlášeno z Českobudějovického, Plzeňského, Karlovarského a Libereckého kraje. Tím pádem hrozí tak zvané sekundární škody. To je škoda, která v krátkém sledu postihne stejnou nemovitost. Představte si dům, kterému Sabine například „odfoukla“ polovinu střechy. Pojišťovna již sice škodu zaplatila, ale firma se k opravě ještě nedostala a střecha je zakrytá pouze provizorně. V tom přijde další vichr a strhne provizorní zakrytí a do domu nateče značné množství srážek a poškodí polovinu podlah a nábytku v horním patře.

Jak v takovém případě postupovat?

Zamezit dalšímu rozšiřování škody Průběžně škodu fotit/natáčet Nahlásit co nejdříve škodu pojišťovně Pojišťovna škodu na místě zmapuje a „oddělí“ původní poškození od nového a založí novou pojistnou událost

Nejčastější/zajímavé škody z neděle na pondělí:

Pády komínů Poškozené střechy Poškozené ploty Poničené zahradní stavby – garáže, kůlny, skleníky, zastřešení bazénů… Zatopení sklepa

Odhady škod:

Jižní Čechy  a Západní Čechy, resp. oblast od Prachaticka, Písecka, Klatovska, Domažlicko, Cheb, Karlovarsko, Lounsko, Mostecko, Plzeňsko – přibližně 400 škod Severovýchod – pás od Liberce + Pardubicko  + Hradec Králové až po Vysočinu,  Na Liberecku nelze vyloučit i zatopení sklepů. – přibližně 400 škod Střední Čechy – Příbramsko, Berounsko, část Kolínska – přibližně 300 škod Morava  - pás střední Moravy, Vysočina, Brněnsko, Olomoucko – přibližně 400 škod Menší nebo žádné dopady na Zlínsku a Severní Moravě (Šumpersko, Ostravsko) 

Celkem tedy zatím ČSOB Pojišťovna eviduje 1500 škod. Při předpokladu, že průměrná škoda se bude pohybovat kolem 23 tisíc, odhadujeme škody na téměř 35 milionů korun. Naše pojišťovna zavedla standardní krizová opatření, tzn. posílení kapacit na infolinkách a týmů mobilních techniků v terénu.

Témata:  pojišťovny vítr počasí

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy