Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 21. října. Silný vítr zasáhne téměř celé Česko

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V silném západním proudění přejde přes naše území k východu studená fronta. Za ní k nám začne proudit chladný vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Polojasno až oblačno, v severozápadní polovině Čech postupně až zataženo a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší teploty 14 až 10 °C, na Moravě místy až 6 °C. Mírný jižní vítr 2 až 6 m/s. Na severovýchodě území a k ránu i v severozápadní polovině Čech vítr čerstvý jihozápadní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Na horách místy nárazy kolem 20 m/s (70 km/h). Tlaková tendence: mírný pokles Rozptylové podmínky: většinou dobré Počasí přes den (07-24): Oblačno až zataženo, na většině území, na Moravě a ve Slezsku místy, déšť nebo přeháňky. Ojediněle bouřky. Na jihovýchodě zpočátku zmenšená oblačnost. Odpoledne a večer od severozápadu přechodně ubývání srážek a oblačnosti. Nejvyšší teploty 14 až 18 °C, na západě Čech kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Silný jihozápadní, postupně až západní vítr 8 až 13 m/s, místy s nárazy 20 až 25 m/s (90 km/h), na horách 30 až 35 m/s (125 km/h). Na východě vítr místy mírný 3 až 7 m/s. K večeru bude vítr částečně slábnout. Tlaková tendence: mírný pokles, od západu mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy