Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Noc bude silně větrná. Předpověď počasí na pondělí 24. února

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Za studenou frontou k nám přechodně pronikne chladný vzduch od severozápadu. Během dne začne počasí na našem území ovlivňovat teplá fronta od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, od severu převážně polojasno. Místy, postupně jen ojediněle přeháňky, nad 500 m sněhové. V jižní polovině území zpočátku déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší teploty +3 až -1 °C. Silný severozápadní vítr 9 až 14 m/s, s nárazy 20 až 30 m/s (až 110 km/h), na horách kolem 35 m/s (kolem 125 km/h). Vítr bude během noci od západu slábnout. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Nejsilnější vítr očekáváme zpočátku noci při přechodu studené fronty. Vítr bude působit komplikace zejména v energetice a dopravě. Během druhé poloviny noci a ráno v Čechách ojediněle možnost tvorby náledí. Tlaková tendence: silný, k ránu mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Polojasno až oblačno, během dne od jihozápadu přechodně až zataženo a místy déšť, nad 800 m zpočátku sněžení. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě a v Krušných horách +4 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s bude během dne přechodně slábnout a měnit se na jihozápadní až jižní. Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně mírný až silný pokles Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy