Noc bude silně větrná. Předpověď počasí na pondělí 24. února

Za studenou frontou k nám přechodně pronikne chladný vzduch od severozápadu. Během dne začne počasí na našem území ovlivňovat teplá fronta od jihozápadu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Oblačno až zataženo, od severu převážně polojasno. Místy, postupně jen ojediněle přeháňky, nad 500 m sněhové. V jižní polovině území zpočátku déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší teploty +3 až -1 °C. Silný severozápadní vítr 9 až 14 m/s, s nárazy 20 až 30 m/s (až 110 km/h), na horách kolem 35 m/s (kolem 125 km/h). Vítr bude během noci od západu slábnout.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Nejsilnější vítr očekáváme zpočátku noci při přechodu studené fronty. Vítr bude působit komplikace zejména v energetice a dopravě. Během druhé poloviny noci a ráno v Čechách ojediněle možnost tvorby náledí.

Tlaková tendence: silný, k ránu mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Polojasno až oblačno, během dne od jihozápadu přechodně až zataženo a místy déšť, nad 800 m zpočátku sněžení. Nejvyšší teploty 5 až 9 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C, na Šumavě a v Krušných horách +4 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s bude během dne přechodně slábnout a měnit se na jihozápadní až jižní.

Tlaková tendence: setrvalý stav, postupně mírný až silný pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky