Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko zasáhne silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Západ Čech zasáhne dnes odpoledne a večer silný vítr. V nárazech může mít rychlost přes 65 kilometrů za hodinu. Hrozí škody na domech i problémy v dopravě. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha ČHMÚ platí od dnešního poledne do 20:00 pro celý Karlovarský a Plzeňský kraj a také pro západní části Ústeckého, Středočeského a Jihočeského kraje. Meteorologové varují, že vítr může poškodit stromy, a hrozí tak pády větví. Mohou se proto objevit potíže v dopravě. Vítr může způsobit podle ČHMÚ i menší škody na budovách. Meteorologové proto doporučují lidem, aby zajistili okna a dveře a upevnili či odklidili předměty uložené venku, jako třeba zahradní nábytek.

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy