Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Vichřice opět zasáhne Česko. Meteorologové vyhlásili vysoký stupeň nebezpečí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

V čerstvém až silném západním proudění bude přes střední Evropu přecházet frontální vlna. Večer k nám za studenou frontou začne proudit chladný vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07): Převážně zataženo, od severozápadu místy, zejména na horách, déšť nebo přeháňky. Nad 1000 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty 9 až 5 °C, na východě až 3 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Zejména na Moravě vítr mírný jihozápadní 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Převážně zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, na horách srážky trvalejší a vydatnější a nad 1100 m i smíšené nebo sněhové. Večer na frontě místy bouřky a později od severu ubývání oblačnosti a nad 400 m místy sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C, na jihovýchodě až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Čerstvý, během dne silný západní postupně severozápadní vítr 9 až 14 m/s, s nárazy 20 až 30 m/s (až 110 km/h), na horách kolem 35 m/s (kolem 125 km/h). KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Nejsilnější vítr očekáváme večer při přechodu studené fronty. Vítr bude působit komplikace zejména v energetice a dopravě. Tlaková tendence: mírný, postupně silný pokles, večer silný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí vítr

Aktuálně se děje

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy