Vichřice opět zasáhne Česko. Meteorologové vyhlásili vysoký stupeň nebezpečí

V čerstvém až silném západním proudění bude přes střední Evropu přecházet frontální vlna. Večer k nám za studenou frontou začne proudit chladný vzduch od severozápadu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie

Počasí v noci (22-07):
Převážně zataženo, od severozápadu místy, zejména na horách, déšť nebo přeháňky. Nad 1000 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty 9 až 5 °C, na východě až 3 °C. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Zejména na Moravě vítr mírný jihozápadní 2 až 6 m/s.

Tlaková tendence: setrvalý stav nebo slabý pokles

Rozptylové podmínky: dobré

Počasí přes den (07-24):
Převážně zataženo, na většině území občas déšť nebo přeháňky, na horách srážky trvalejší a vydatnější a nad 1100 m i smíšené nebo sněhové. Večer na frontě místy bouřky a později od severu ubývání oblačnosti a nad 400 m místy sněhové přeháňky. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C, na jihovýchodě až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Čerstvý, během dne silný západní postupně severozápadní vítr 9 až 14 m/s, s nárazy 20 až 30 m/s (až 110 km/h), na horách kolem 35 m/s (kolem 125 km/h).

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Nejsilnější vítr očekáváme večer při přechodu studené fronty. Vítr bude působit komplikace zejména v energetice a dopravě.

Tlaková tendence: mírný, postupně silný pokles, večer silný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | vítr | MoneyMAG.cz

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky