Ministerstvo obrany

Ministerstvo obrany

Válka v Evropě není nemyslitelná, je nutné se na ni chystat i v míru, řekl Řehka

Aktuality

Válka v Evropě není nemyslitelná a nestihneme se na ni nachystat, pokud se nebudeme připravovat dlouhodobě už v míru. Na dnešním velitelském shromáždění v sídle ministerstva obrany v Praze to řekl náčelník generálního štábu Karel Řehka. Členství v Severoatlantické alianci (NATO) označil za nejlepší možné odstrašení, které snižuje pravděpodobnost hrozeb.

Ministerstvo obrany

Obrana nakoupí granáty od společnosti Colt CZ Defence Solutions za 500 milionů

Ekonomika

Ministerstvo obrany nakoupí granáty od společnosti Colt CZ Defence Solutions s.r.o. (dříve CZ Export Praha, s.r.o.) za asi 500 milionů korun. Na sněmovním výboru pro obranu to dnes řekli zástupci ministerstva obrany.. Granáty budou sestavovány v Česku, české firmy se na jejich výrobě budou podílet ze 60 procent. Firma Colt CZ Defence Solutions patří do skupiny Colt CZ Group SE.

Ministerstvo obrany

Česko daruje Ukrajině desítky tisíc zbraní, přepraveny budou v řádu hodin

Aktuality

Česko daruje Ukrajině 30.000 pistolí, 7000 útočných pušek, 3000 kulometů, několik desítek pušek pro ostřelovače a asi milion nábojů. O rozhodnutí vlády dnes na tiskové konferenci informovala ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Přepravu darovaného materiálu v hodnotě asi 188 milionů korun zajistí Česká republika, postará se i o přepravu munice, kterou už česká vláda Ukrajině darovala v lednu a zatím zůstávala na českém území.

CZK

Ekonomika

Obrana uzavřela smlouvu na nákup děl za 8,5 miliardy z Francie

Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu na nákup 52 samohybných houfnic CAESAR od francouzské firmy Nexter Systems. Zaplatí za ně i s DPH 8,52 miliardy korun. Smlouvu za přítomnosti ministra a ministryně obrany ČR a Francie Lubomíra Metnara (za ANO) a Florence Parlyové podepsal náměstek ministra obrany pro vyzbrojování Lubor Koudelka a zástupce Nexteru.

Ilustrační fotografie

Ministerstvo obrany zaplatí 7,2 milionu. Předseda ÚOHS pokutu potvrdil

Aktuality

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 7,2 milionu korun pro ministerstvo obrany za chybu ve výběrovém řízení na dodavatele ručních granátů z roku 2017. Ministerstvo uzavřelo smlouvu s vybraným dodavatelem dřív, než odeslalo informaci o výběru dodavatele ostatním účastníkům tendru.

Martin Stropnický

Aktuality

Rusko v Pobaltí? Češi půjdou do maskáčů, naznačil Stropnický

Ministerstvo obrany plánuje, že po deseti letech od zrušení branné povinnosti by čeští muži i ženy mohli opět projít přes odvodové komise. Počítá s tím připravovaná novela. Branná povinnost je daná ústavou, potřebujeme jen nástroj, jak ji realizovat, brání ministr Martin Stropnický svůj návrh.

Ilustrační fotografie

Neumannová radila Stropnickému za 46 tisíc měsíčně

Ekonomika

Zlatá olympijská medailistka Kateřina Neumannová se jako poradkyně ministra obrany Martina Stropnického (ANO) nezabývala obrannou strategií České republiky, ale sportem. I přesto patřila k nejlépe placeným ministerským poradcům. Upozornil na to server Aktuálně.cz.

Stropnický šokoval Česko: Toto je ministr obrany? ptají se politici

Stropnický šokoval Česko: Toto je ministr obrany? ptají se politici

Aktuality

Ministr obrany Martin Stropnický šokoval osobnosti české politiky svým výrokem pro agenturu Reuters, kdy uvedl, že Česká republika nepodporuje přítomnost zahraničních vojáků NATO na svém území. Lidé podle něj mají stále v živé paměti okupaci vojsk SSSR z roku 1968.

Černá díra na ministerstvu obrany!

Černá díra na ministerstvu obrany!

Ekonomika

ČSSD bojuje za důkladné prošetření pochybných armádních zakázek, proto sociální demokracie navrhne Poslanecké sněmovně vznik vyšetřovací komise. Na serveru ČSSD to uvedl stínový ministr obrany Jan Hamáček.

Plýtvání na obraně: trapní cínoví vojáčci či nožík za 11 tisíc

Ekonomika

Plýtvání na obraně: trapní cínoví vojáčci či nožík za 11 tisíc

Ve skladech na ministerstvu obrany leží nepoužitelné a předražené dárkové předměty. Například stříbrné nožíky na otevírání dopisů ve tvaru kordu za 11 662 korun za kus či neuměle nabarvení cínoví vojáčci, jejichž sada stála 2 353 Kč, informuje o dalším případu nesmyslného utrácení úterní MF DNES.

Aktuálně se děje

17. července 2024 15:29

15. července 2024 10:41

Český Green Deal je tu. Fialova vláda ho chce schválit nyní v čase dovolených. Jen pohonné hmoty kvůli němu mají zdražit o 10 Kč/l

V příštím týdnu má Fialova vláda na programu projednání opravdové „bomby“, totiž české verze Green Dealu. Ne náhodou během dovolených. Veřejnost má přes léto na starosti jiné, příjemnější věci. Ostatně balíček EU s názvem „Fit for 55“, klíčová složka celounijního Green Dealu, se před třemi lety schvaloval raději také během prázdnin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Pilulka v krizi: Akcie na historickém minimu, chybějící finanční prostředky a boj o přežití

Online lékárna Pilulka, kdysi vycházející hvězda českého trhu, se v současnosti nachází v kritické situaci. Akcie společnosti na pražské burze klesly na historické minimum, což je odrazem turbulentního období poznamenaného neúspěšnou expanzí a širším zpomalením elektronického obchodu. Navzdory snahám o zlepšení finanční situace společnost stále nemá dostatek kapitálu a její budoucnost zůstává nejistá. Vedení společnosti však věří v lepší zítřky.