Česká spořitelna

Česká národní banka (ČNB)

ČNB uložila České spořitelně pokutu 2,75 milionu korun

Finance

Česká národní banka v polovině ledna potrestala Českou spořitelnu pokutou 2,75 milionu korun za pochybení v telefonních hovorech s nabídkou investičních služeb a v poskytování služeb pro fondy. Spořitelna sankci respektuje, nedostatky odstranila, uvedl její mluvčí. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN).

Sberbank CZ

Klienti Sberbank CZ dostanou zpět úplně všechny své úspory, na své si přijde i Kraj Vysočina. To vše za peníze České spořitelny

Finance

Komentář Lukáše Kovandy: Dnes spadl kámen ze srdce klientům padlé banky Sberbank CZ. Její insolvenční správkyně Jiřina Lužová dnes podepsala s Českou spořitelnou smlouvu o smlouvě budoucí na koupi úvěrového portfolia banky v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Česká spořitelna je tak na cestě k získání nejhodnotnější části majetku Sberbank CZ. Kupní cena činí lehce přes 41 miliard korun.

Pro uzavření pojištění využijte internetové bankovnictví. Je to rychlejší a pohodlnější

Pro uzavření pojištění využijte internetové bankovnictví. Je to rychlejší a pohodlnější

Pojištění

Kvalitní pojištění je důležitější než kdy dřív. Pandemie změnila nejen chování lidí, ale mnohým i hodnoty. Děti jsou najednou rády, když smí chodit do školy. My dospělí oceníme, že můžeme zajít s přáteli na večeři. A spousta z nás si tváří v tvář realitě uvědomila, jak je pro klidný život důležité finanční plánování. „V dnešní době se přirozeně úplně jinak díváme, jaké máme příjmy a výdaje. Ale současně se stále více lidí zamýšlí nad pokrytím rizik, která mohou současnou křehčí rovnováhu nepříjemně narušit,“ říká Jakub Jírovec, zodpovědný za oblast pojištění v České spořitelně.

Ilustrační fotografie

Finance

Dluhopisy Republiky bude možné nově objednat i u České spořitelny

Státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby si mohou od listopadu lidé pořídit také na vybraných pobočkách České spořitelny. Síť pro distribuci Dluhopisu Republiky se tak rozšíří o 83 míst na 132. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Dosud bylo možné pořídit dluhopisy jen na vybraných pobočkách ČSOB. Cenné papíry si mohou lidé také objednat elektronicky.

Bezkontaktní výběr z bankomatu České spořitelny

Česká spořitelna spouští jako první banka okamžité platby z bankomatů

Finance

Nejen z internetového a mobilního bankovnictví George, ale nově i z bankomatové sítě České spořitelny, mohou klienti zadávat rychlé převody peněz, které se připíšou na účet příjemce v tuzemské bance do několika vteřin. Česká spořitelna je tak nejen první bankou v ČR, která okamžité platby prostřednictvím digitálního bankovnictví George spustila, ale i první bankou na našem trhu, která rychlé jednorázové platby nabízí skrze své bankomaty a transakční terminály (tzv. platbomaty).

Bezkontaktní výběr z bankomatu České spořitelny

Česká spořitelna inovuje bankomaty. Vybírat půjde bezkontaktně

Aktuality

Česká spořitelna nově umožňuje na 170 nejvytíženějších bankomatech po celé ČR bezkontaktní výběry. Klienti tak mohou přiložením karty nebo nálepky k bezkontaktní čtečce během několika vteřin vybrat potřebnou částku. Do konce letošního roku plánuje Česká spořitelna zvýšit počet bankomatů s bezkontaktními výběry na 200. Ke konci roku 2019 by bezkontaktní výběry měla umožňovat více než třetina ze všech bankomatů České spořitelny.

Ilustrační fotografie

Půjčky a spoření

Když ve vás někdo věří, dokážete víc

Na počátku stála myšlenka naučit lidi hospodařit a zajistit jim přístup k prosperitě. Toto poslání, které Česká spořitelna naplňuje již téměř 200 let, se odráží také v současné strategii banky, kterou nyní podpoří nový marketingový koncept.

Ilustrační fotografie

Úroky hypoték České spořitelny půjdou od ledna nahoru

Půjčky a spoření

Česká spořitelna zvýší od 1. ledna 2017 úrokové sazby hypotečních úvěrů o 0,4 % u všech fixací. Od začátku příštího roku tak zájemci o financování nemovitosti získají hypotéky s úročením od 2,19 %.  

Ilustrační fotografie

dTest: Česká spořitelna ruší staré účty. Můžete se bránit?

Finance

Věděli jste, že nejen mobilní operátoři mohou měnit smluvní podmínky za dobu trvání smlouvy bez vašeho souhlasu? Poskytovatelům pravidelných a déle trvajících služeb, jako jsou dodávky energií, telekomunikační či platební služby, zákon umožňuje smlouvy v průběhu času modifikovat. Česká spořitelna nyní ruší staré typy účtů. Je možné změnu odmítnout? Informace přináší dTest.

Ilustrační fotografie

Ekonomika

Česká spořitelna dala půl miliardy do "větru"

Téměř půl miliardy korun půjčila Česká spořitelna na financování třetí největší větrné elektrárny v Česku – větrného parku v Horních Loděnicích. Spořitelna poskytla desetiletý úvěr v hodnotě 497,8 milionů korun fondu soukromého kapitálu EnerCap Power Fund, který se zaměřuje na financování projektů obnovitelných zdrojů a energetických úspor ve střední a východní Evropě.

Překvapil zátěžový test české banky?

Překvapil zátěžový test české banky?

Finance

Výsledky komplexní prověrky aktiv prokázaly, že evropský bankovní sektor jako celek je zdravý a odolný. Opatření v oblasti posilování kapitálu a zvyšování kvality aktiv, které evropské banky přijaly v minulých letech následujících po finanční krizi, jasně ukazují svůj pozitivní efekt.

Česká spořitelna vykazuje enormní zisky. Na čem tolik vydělává?

Česká spořitelna vykazuje enormní zisky. Na čem tolik vydělává?

Ekonomika

Česká spořitelna v loňském roce meziročně zvýšila konsolidovaný čistý zisk o 21,8 procenta na 16,61 miliardy korun. Tento výsledek kladně ovlivnilo zvýšení provozních výnosů, pokles tvorby opravných položek na úvěrová rizika a nárůst výnosů z finančních aktiv, informoval finanční ústav.

Vyberte si hypotéku podle svých potřeb

Vyberte si hypotéku podle svých potřeb

Finance

PR ČLÁNEK Většina z nás asi tuší, že hypotéka představuje nějaký dlouhodobý úvěr, za který se ručí nemovitostí. Na trhu ovšem existuje celá řada různých typů hypotečních úvěrů, ve kterých už nemusí být tak snadné se zorientovat. A vzhledem k tomu, že smlouvu na hypotéku uzavíráme obvykle sotva jednou či dvakrát za život, následující stručný přehled nejčastějších variant může přijít vážně vhod.

Česká spořitelna testuje pojízdnou pobočku

Česká spořitelna testuje pojízdnou pobočku

Ekonomika

Česká spořitelna od dubna testuje novou pojízdnou pobočku v jihočeském Bavorově a Bernarticích, banka tak v budoucnu nabídne své služby i obyvatelům obcí, ve kterých nemá kamennou pobočku. Spořitelna o tom ve středu informovala na své webové prezentaci.

Zisk České spořitelny se meziročně zvýší

Zisk České spořitelny se meziročně zvýší

Ekonomika

Čistý zisk České spořitelny (ČS) za třetí čtvrtletí bude podle analytiků oslovených agenturou Mediafax meziročně lepší. Své hospodářské výsledky zveřejní banka v pátek.

Česká spořitelna žádá soud, ať zastaví tendr na Sazku

Česká spořitelna žádá soud, ať zastaví tendr na Sazku

Ekonomika

Česká spořitelna (ČS), která je jedním z velkých věřitelů zkrachovalé loterijní společnosti Sazka, v pondělí požádala soud, aby insolvenčnímu správci Sazky Josefu Cupkovi přikázal okamžitě zrušit výběrové řízení na prodej společnosti. Agentuře Mediafax to potvrdilo tiskové středisko ČS.

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 16:13

Británie následuje USA se sankcemi. Mají zabránit Rusku vést válku proti Ukrajině

Spojené království ve čtvrtek oznámilo desítky nových sankcí, jejichž cílem je zabránit Rusku vést válku proti Ukrajině, včetně sankcí zaměřených na hlavní moskevskou burzu. A to den poté, co Washington oznámil podobná opatření.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Elektromobilita jde stále dopředu. Baterie v elektromobilech budou mít své pasy již za tři roky

Akumulátorový pohon se stále více prosazuje napříč segmenty. Baterie do elektroaut by do roku 2025 měly podle odhadu Goldman Sachs zlevnit o 40 % oproti úrovni z roku 2022. Novinkou posledních dní je informace, že řada údajů o složení baterie i její aktuální kapacitě půjde sledovat prostřednictvím speciálního bateriového pasu, který musí zavést výrobci elektromobilů nejpozději do roku 2027.