Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dluhopisy Republiky bude možné nově objednat i u České spořitelny

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Mariusz Stankowski, MoneyMAG.cz

Státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby si mohou od listopadu lidé pořídit také na vybraných pobočkách České spořitelny. Síť pro distribuci Dluhopisu Republiky se tak rozšíří o 83 míst na 132. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Dosud bylo možné pořídit dluhopisy jen na vybraných pobočkách ČSOB. Cenné papíry si mohou lidé také objednat elektronicky.

V současnosti je možné objednat v rámci pátého upisovacího období, které skončí 20. prosince, tři typy spořících státních dluhopisů. Jde o reinvestiční, protiinflační a fixní státní dluhopis. "Na pobočkách České spořitelny bude možné podat žádost o úpis všech zmíněných typů dluhopisů i žádosti o další navazující služby," uvedlo MF. Na pobočkách je možné pořídit i dárkový certifikát Dluhopisu Republiky.

Vedle toho lze na pobočkách také zažádat o zřízení elektronického přístupu ke správě majetkového účtu, prostřednictvím kterého lze podávat požadavky na úpis všech nabízených emisí Dluhopisu Republiky a využívat navazující služby. Pobočku banky přitom v takovém případě stačí navštívit pouze jednou.

Lidé si zatím během čtyř upisovacích období koupili Dluhopisy Republiky dohromady za zhruba 10,4 miliardy. Dluhopisy, které začalo MF nabízet loni v prosinci, jsou vydávány v nominální hodnotě jedna koruna. Úřad nabízí investorům vedle tzv. reinvestičního a protiinflačního dluhopisu také fixní dluhopis s konstantní výší výnosu v každém roce. Dluhopisy mají splatnost šest let. Páté upisovací období spustilo MF 16. září.

V jednotlivých upisovacích obdobích, která na sebe navazují, si mohou zájemci pořídit dluhopisy v minimální hodnotě 1000 korun. Maximální objem je stanoven na pět milionů korun pro jednotlivý typ Dluhopisu Republiky. Objem emisí není předem stanoven, určeno je pouze období, kdy je možné si dluhopisy objednat.

Témata:  dluhopisy státní dluhopisy Česká spořitelna

Aktuálně se děje

24. května 2024 15:53

24. května 2024 10:49

23. května 2024 10:31

Předpověď počasí na noc a pátek 24. května

Přes naše území bude postupovat k severozápadu mělká tlaková níže, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy