Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česko je na tom nejhůře, takhle musíte pracovat

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Marie Cvrčková, MoneyMAG.cz

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj vypracovala analýzu, v níž porovnává, jak jsou na tom země s minimální mzdou. Srovnává období před krizí v roce 2007 a v roce 2013. Česká republika dopadla nejhůře.

Názornější ukázku, než výše uvedený graf pocházející přímo z analýzy, poskytne obrázek níže, který ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová umístila na Facebook.

Ten v procentech zobrazuje kolik hodin týdně je potřeba pracovat za minimální mzdu, aby se samoživitelé se dvěma dětmi dostali nad relativní hranici chudoby. Relativní hranice chudoby je definována jako 50 procent mediánu příjmu domácností.

Marksová k tomu podotkla, že současný stav je nepřijatelný a je nutno minimální mzdu zvyšovat i nadále. Dnes obrázek na sociální síť umístila znovu a dodala, že zákon zálohovaném výživném je podle ní nezbytně nutný.

 

//

České samoživitelky a samoživitelé jsou na tom nejhůř..... Zákon o zálohovaném výživném je nezbytně nutný!

Posted by Michaela Marksová-Tominová on 13. květen 2015

Témata:  CZK minimální mzda Michaela Marksová

Aktuálně se děje

26. dubna 2024 10:42

Studená sprcha, americká ekonomika za první čtvrtletí letošního roku vzrostla jen o 1,6 %

KOMENTÁŘ Tomáše Volfa: Nižší tempo ekonomického růstu v překladu znamená, že Fed může začít snižovat sazby dříve, než se dosud čekalo. Možnost nižších sazeb v dřívějším termínu bude znamenat ztráty pro americkou měnu, která po zveřejnění osciluje kolem 23,50 USDCZK, a 1,0705 EURUSD.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

České domácnosti loni platily za elektřinu nejvíce v EU, přestože Česko vyvezlo takřka nejvíce elektřiny v celé EU

KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy: Česko je ryze z ekonomického hlediska určitou anomálií. Vykazuje sice poměrně výrazný nadbytek vyprodukované elektřiny, avšak přesto jeho domácnosti čelí jejím vysokým cenám. Dokonce nejvyšším v celé EU ve vyjádření dle standardu kupní síly, které umožňuje mezinárodní porovnatelnost. A to přitom tedy Česko loni v čistém vyjádření vyváželo čtvrtý největší objem elektřiny v EU.