Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dnes končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů

CZK
CZK
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

K dnešnímu dni končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Jejich agendu převezmou většinou nejbližší finanční úřady v daném regionu. Přehled rušených pracovišť i těch, která jejich agendu přebírají, zveřejnila na svých internetových stránkách Finanční správa.

Většinu rušených poboček finančního úřadu tvoří pracoviště, která už nyní fungovala v omezeném režimu a na která dojížděli zaměstnanci Finanční správy z jiných pracovišť. "Reorganizací regionální struktury finanční správy dokážeme využít odborné zaměstnance ze zrušených pracovišť na posílení činností vedoucích k efektivnějšímu výběru daní a ke zkvalitnění služeb pro veřejnost," uvedla v tiskové zprávě generální ředitelka Finanční správy Simona Hornochová.

Finanční správa chce posilovat roli elektronické komunikace s veřejností. V době podávání přiznání k dani z příjmu a k dani z nemovitých věcí, tedy v lednu a v březnu, také nabídne lidem více výjezdů do obcí, v nichž pracoviště finančních úřadů nejsou. V případě zájmu poskytne Finanční správa obecním úřadům tištěné formuláře daňových přiznání.

Proti rušení finančních úřadů protestovaly opozice i některé dotčené samosprávy. Kritici vyjadřovali zejména obavy ze zhoršení dostupnosti státní správy.

Finanční úřady mají na starosti správu většiny daní. Územní stanoviště zajišťují běžnou agendu a styk s poplatníky. Počet zaměstnanců Finanční správy se dlouhodobě pohybuje kolem 15.000. Podle loňského rozpočtu mělo ve Finanční správě zaniknout 300 míst.

Témata:  Finanční správa finanční úřad Peníze

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy