Dnes končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů

K dnešnímu dni končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Jejich agendu převezmou většinou nejbližší finanční úřady v daném regionu. Přehled rušených pracovišť i těch, která jejich agendu přebírají, zveřejnila na svých internetových stránkách Finanční správa.

CZK

Většinu rušených poboček finančního úřadu tvoří pracoviště, která už nyní fungovala v omezeném režimu a na která dojížděli zaměstnanci Finanční správy z jiných pracovišť. "Reorganizací regionální struktury finanční správy dokážeme využít odborné zaměstnance ze zrušených pracovišť na posílení činností vedoucích k efektivnějšímu výběru daní a ke zkvalitnění služeb pro veřejnost," uvedla v tiskové zprávě generální ředitelka Finanční správy Simona Hornochová.

Finanční správa chce posilovat roli elektronické komunikace s veřejností. V době podávání přiznání k dani z příjmu a k dani z nemovitých věcí, tedy v lednu a v březnu, také nabídne lidem více výjezdů do obcí, v nichž pracoviště finančních úřadů nejsou. V případě zájmu poskytne Finanční správa obecním úřadům tištěné formuláře daňových přiznání.

Proti rušení finančních úřadů protestovaly opozice i některé dotčené samosprávy. Kritici vyjadřovali zejména obavy ze zhoršení dostupnosti státní správy.

Finanční úřady mají na starosti správu většiny daní. Územní stanoviště zajišťují běžnou agendu a styk s poplatníky. Počet zaměstnanců Finanční správy se dlouhodobě pohybuje kolem 15.000. Podle loňského rozpočtu mělo ve Finanční správě zaniknout 300 míst.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky