Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dnes končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů

CZK
CZK
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

K dnešnímu dni končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Jejich agendu převezmou většinou nejbližší finanční úřady v daném regionu. Přehled rušených pracovišť i těch, která jejich agendu přebírají, zveřejnila na svých internetových stránkách Finanční správa.

Většinu rušených poboček finančního úřadu tvoří pracoviště, která už nyní fungovala v omezeném režimu a na která dojížděli zaměstnanci Finanční správy z jiných pracovišť. "Reorganizací regionální struktury finanční správy dokážeme využít odborné zaměstnance ze zrušených pracovišť na posílení činností vedoucích k efektivnějšímu výběru daní a ke zkvalitnění služeb pro veřejnost," uvedla v tiskové zprávě generální ředitelka Finanční správy Simona Hornochová.

Finanční správa chce posilovat roli elektronické komunikace s veřejností. V době podávání přiznání k dani z příjmu a k dani z nemovitých věcí, tedy v lednu a v březnu, také nabídne lidem více výjezdů do obcí, v nichž pracoviště finančních úřadů nejsou. V případě zájmu poskytne Finanční správa obecním úřadům tištěné formuláře daňových přiznání.

Proti rušení finančních úřadů protestovaly opozice i některé dotčené samosprávy. Kritici vyjadřovali zejména obavy ze zhoršení dostupnosti státní správy.

Finanční úřady mají na starosti správu většiny daní. Územní stanoviště zajišťují běžnou agendu a styk s poplatníky. Počet zaměstnanců Finanční správy se dlouhodobě pohybuje kolem 15.000. Podle loňského rozpočtu mělo ve Finanční správě zaniknout 300 míst.

Témata:  Finanční správa finanční úřad Peníze

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy