Finanční správa

CZK

Dnes končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů

Finance

K dnešnímu dni končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Jejich agendu převezmou většinou nejbližší finanční úřady v daném regionu. Přehled rušených pracovišť i těch, která jejich agendu přebírají, zveřejnila na svých internetových stránkách Finanční správa.

Ilustrační fotografie

Finanční správa začala vyplácet nový kompenzační bonus

Finance

Finanční správa začala vyplácet nový kompenzační bonus. Podnikatelé mohou zatím žádat až o 40.000 korun v rámci prvního období od 22. listopadu 2021 do 31. prosince 2021. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí.

CZK

Kvůli podvodům u kompenzačního bonusu podala finanční správa dosud 133 trestních oznámení

Finance

Finanční správa dosud podala 133 trestních oznámení v souvislosti s pokusy o zneužití vyplácení tzv. kompenzačního bonusu pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), společníky malých firem i zaměstnance pracující na dohodu. Podle správy tak bylo před neoprávněnou výplatou uchráněno zhruba 47 milionů korun. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Placení, tržby, ilustrační foto

Správa přerušila vyřizování žádostí o zvláštní režim EET

Finance

Finanční správa přerušila vyřizování žádostí podnikatelů o povolení evidovat tržby ve zvláštním režimu. Jejich zpracování obnoví až od 1. července 2022. Důvodem je schválný celkový odklad elektronické evidence tržeb (EET) až do počátku roku 2023. Podnikatelé se však nemusí obávat, že by jejich žádost nebyla vyřízena, pouze dochází k posunu jejího vyřízení, uvedla dnes v tiskové zprávě finanční správa.

Ilustrační fotografie

Finanční správu lze kvůli koronaviru bezplatně požádat o odklad daně

Daně a mzdy

V případě finančních potíží způsobených dopady šíření koronaviru je možné požádat bezplatně do konce roku o odložení platby daně nebo její rozložení na splátky. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Finanční správa. Standardně je podle zákona za žádost o odložení splátek daně správní poplatek 400 korun.

Ilustrační fotografie

Kompenzační bonus pro dohodáře je mnoho povyku pro nic

Finance

V pátek nabyla účinnosti novela zákona o kompenzačním bonusu lidem pracujícím na dohodu o provedení práce (DPP) nebo na dohodu o pracovní činnosti (DPČ), kteří jsou ovšem účastníky nemocenského pojištění (tzv. pojištěná dohoda). Žádat budou moci o kompenzační bonus ve výši 350 Kč denně, a to zpětně za období od 12. března do 8. června 2020.

Ilustrační fotografie

Finance

Finanční správa v pátek začne vyplácet podporu dohodářům

Finanční správa začne v pátek vyplácet podporu, tzv. kompenzační bonus, pro pracovníky na dohodu postižené dopady šíření koronaviru. Od pátku totiž bude účinný příslušný zákon. Správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. O podporu mohou tzv. dohodáři žádat do 30. listopadu.

CZK

Finanční úřady omezí od pondělí provoz, výjezdy do obcí ruší

Finance

Finanční správa od pondělí omezí provoz svých úřadů, které jsou přístupné veřejnosti. Dále zruší výjezdy pracovníků do vybraných obcí kvůli daňovým přiznáním i původně ohlášené rozšíření úředních hodin finančních úřadů, které bylo plánováno na 23. března až 1. dubna.

Ilustrační fotografie

Finanční správa zeštíhlí. Zrušeno bude 500 míst

Finance

Finanční správa zruší od příštího roku 496 míst ze současných celkových zhruba 16.200. Na dnešním semináři v Poslanecké sněmovně to uvedla šéfka finanční správy Tatjana Richterová. Na příští rok dostane finanční správa na provoz o 150 milionů korun meziročně méně, proto podle Richterové plánuje i omezení provozu na 34 územních pracovištích.

Ilustrační fotografie

Finance

NKÚ odhalil závažné pochybení Finanční správy

Finanční správa zavedla v roce 2014 přílohu k daňovému přiznání, která má pomoci odhalovat daňové úniky přes propojené firmy, bez předchozí analýzy. Uvedl to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Finanční úřady podle něj také musely plátcům vracet desítky milionů korun za chybně vyměřenou daň. Generální finanční ředitelství (GFŘ) to odmítlo. Přílohu konzultovalo s poradci, podniky i akademiky a chyby jsou v poměru k celkové vybrané dani velmi nízké, uvedlo.

Huawei

Finanční správa vyloučila čínskou společnost Huawei z tendru na daňový portál

Finance

Generální finanční ředitelství vyloučilo čínskou společnost Huawei z veřejné zakázky na vybudování portálu Moje daně za více než půl miliardy korun. S odvoláním na materiály ve věstníku veřejných zakázek o tom píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Postup finančního ředitelství podle deníku přebírají také další státní instituce. Před výrobky čínských firem Huawei a ZTE v prosinci varoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), podle něj představují bezpečnostní riziko.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.