Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Finanční správa zastavila platby do Sberbank, je třeba nahlásit nový účet

Sberbank CZ
Sberbank CZ
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Finanční správa zastavila převody peněz na účty Sberbank, u které Česká národní banka zahájila kroky k odebrání bankovní licence. Týká se to například vyplácení daňových přeplatků nebo kompenzačního bonusu. Z tohoto důvodu by lidé měli správě poskytnout nové bankovní spojení.

V tiskové zprávě o tom dnes informovala správa. Ta změnu účtu doporučuje provést přes formulář Oznámení o změně registračních údajů, který je dostupný v aplikaci Elektronická podání pro Finanční správu. Jestliže má člověk nebo firma datovou schránku, musí ze zákona formulář podat elektronicky.

Správa dále informovala, že již zaznamenala situace, kdy lidé nemohou platit daně kvůli tomu, že se nedostanou ke svému účtu ve Sberbank. Jednou z možností je požádat odklad platby daně. O ten je možné požádat přes internetovou aplikaci finanční správy.

Klienti Sberbank, která má vazby na Rusko, začali minulý týden po ruské invazi na Ukrajinu vybírat své peníze a účty rušit. Tvořily se fronty. Banka v pátek odpoledne své pobočky uzavřela. Zastavila také internetové bankovnictví. Možné jsou karetní transakce do částky 1000 korun za den. Česká národní banka oznámila, že zahájila kroky k odebrání bankovní licence.

"Pokud má být poplatníkovi vrácen přeplatek nebo vyplacen kompenzační bonus, je nyní nutné oznámit správci daně změnu čísla bankovního účtu. Poplatník tak může učinit podáním Oznámení o změně registračních údajů (je-li u správce daně registrován), v němž změní či zruší příslušný účet. Pokud již požádal o vrácení přeplatku, pak může doplnit žádost o změnu čísla účtu uvedeného v žádosti pro vrácení vratitelného přeplatku například na dani z příjmů. V případě již podané žádosti o kompenzační bonus je třeba doplnit tuto žádost o změnu bankovního účtu," uvedla správa.

Témata:  Finanční správa Sberbank CZ

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy