finanční úřad

CZK

Dnes končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů

Finance

K dnešnímu dni končí činnost 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Jejich agendu převezmou většinou nejbližší finanční úřady v daném regionu. Přehled rušených pracovišť i těch, která jejich agendu přebírají, zveřejnila na svých internetových stránkách Finanční správa.

Zbyněk Stanjura

Ministerstvo zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Zveřejnilo seznam

Finance

Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. Z toho 56 budou pracoviště, která už nyní fungovala v omezeném režimu. Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Odborní pracovníci rušených úřadů se přesunou do jiných lokalit. Ministerstvo neupřesnilo, zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění.

Ilustrační fotografie

Finanční úřady začnou nabízet on-line služby, mění se sankce

Finance

Změny v daňovém řádu, které jsou ode dneška účinné, umožní spuštění on-line služeb finančních úřadů, tzv. portálu Moje daně. Ten nabídne komunikaci s finančním úřadem bez nutnosti fyzické přítomnosti. Přes portál bude možné podat přiznání ke všem daním a každý poplatník v systému bude mít osobní daňový kalendář s upozorněním na blížící se daňovou povinnost. V systému bude také služba automatického vyplňování daňových formulářů. Novela také například zjednodušuje kontrolní postupy nebo výrazně upravuje systém sankcí.

Ilustrační fotografie

Platba kartou na finančních úřadech? Poplatníky čeká malý krůček vpřed

Finance

Od začátku roku 2019 čeká daňové poplatníky malý krůček vpřed: Na finančních úřadech bude možné zaplatit správní poplatky a daňové dluhy platební kartou. Na pořádný krok, který by reflektoval vývoj bezhotovostních plateb v ČR, tedy na možnost platit kartou samotné daně, budeme ale všichni čekat dál. Snad ne marně.

Ilustrační fotografie

Ekonomika

Finanční úřad potvrdil, že platby přes unikátní systém VIKIPID nepodléhají EET

E-shopy, které využívají garanční platební systém VIKIPID, nemusí řešit povinnost elektronické evidence tržeb. Potvrdil to v závazném posouzení finanční úřad. Provozovatelé E-shopů, kteří omezili svou nabídku kvůli zavedení povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) od 1. března 2017, tak při aplikaci systému VIKIPID mohou zákazníkům vrátit oblíbenou a rychlou možnost platby kartou.

Ilustrační fotografie

Podvody na finančáku? Policie je v pohotovosti

Aktuality

Protikorupční policie pracuje na případu, v němž může hrát určitou roli i Jan Knížek. Ten stál v čele Generálního finančního ředitelství ve chvíli, kdy z něj mělo odejít sto milionů korun. Vyšetřovatelé mají podle České televize podezření na nezákonné machinace.

Finanční úřady praskají ve švech. Pozor na pokuty za pozdní daňové přiznání

Finanční úřady praskají ve švech. Pozor na pokuty za pozdní daňové přiznání

Ekonomika

Po velikonočních svátcích vyprší lhůta pro odevzdání daňového přiznání z daně z příjmu fyzických osob. Denně přinesou lidé na finanční úřady téměř sto tisíc přiznání a předpokládáme, že jich do 2. dubna dodají ještě dalších 500 tisíc, řekla mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Homolová.

Daňové přiznání online je v kurzu: Jaké jsou výhody?

Daňové přiznání online je v kurzu: Jaké jsou výhody?

Ekonomika

Mezi roky 2011 a 2012 zaznamenaly úřady 100procentní nárůst zájmu o podání daňového přiznání on-line pomocí webové aplikace ministerstva financí. V uplynulých 10 letech přitom vzrostla obliba této možnosti dokonce 200krát, uvedla v úterý společnost Activa.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy