půjčky

Ilustrační fotografie

Půjčka do výplaty: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

Půjčky a spoření

Půjčit si na pár dní, na týden, zkrátka do výplaty? Nedostatek prostředků na nečekaný výdaj postihl snad už každého z nás. Půjčka do výplaty je jednou z možností, jak takovou situaci rychle překlenout. Minimálně v případě, kdy se nemáte na koho obrátit ve svém okolí. Přestože jde o drobnou půjčku na krátkou dobu, při jejím výběru je potřeba zvýšit opatrnost a pečlivě projít všechny podmínky úvěru. Poradíme, jak nenaletět podvodníkům a jak vybrat nejvýhodnější půjčku do výplaty pro aktuální situaci.

Ilustrační fotografie

Kdy je půjčka dobrým pomocníkem a kdy může uškodit?

Půjčky a spoření

V životě jsou situace, kdy si musíme půjčit. Ale taky situace, kdy nás do půjčky sice nic netlačí, ale získáme s ní víc výhod a užitku, než uhradíme na splátkách. Jak poznat, že půjčka pomůže? A jak najít tu nejvýhodnější? Odpovědi přináší velký přehled odborníků z Banky.cz, který připomene i rizika typicky spojená s půjčkami.

Ilustrační fotografie

Půjčky a spoření

Vánoce na dluh. Půjčku na dárky je potřeba důkladně promyslet, dá se udělat i chytře

S půjčkou na Vánoce se pojí mnohá varování odborníků odrazujících od vánočních nákupů na splátky. Najdou se ale naopak i tací, kteří tolik proti nejsou. Jak je to tedy s financováním vánočních dárků? Má krátkodobá vánoční půjčka smysl nebo bychom se jí měli za každou cenu vyhýbat? Pravdu mají obě strany. Jen každá z nich v jiné situaci.

Ilustrační fotografie

Půjčky a spoření

Ježíšek na splátku: Radost, co se nevyplácí

Vánoce jsou téměř za dveřmi a obchodníci, ale i zprostředkovatelé či poskytovatelé úvěrů tak ze všech sil bojují o pozornost spotřebitelů. Ti se tak ocitají pod palbou nabídek na jednoduše nabyté finanční prostředky, které jim nabízejí snadnou cestu k bohaté vánoční nadílce. Často se však jedná o radost, která trvá jen krátce. Navíc radost nevýhodnou a mnohdy zbytečnou. Na co si dát pozor před neuváženým využitím nákupu na splátky?

Ilustrační fotografie

Za roční půjčku 50.000 mohou lidé zaplatit až 100.000 Kč navíc, upozorňuje Člověk v tísni

Půjčky a spoření

Za roční spotřebitelský úvěr 50.000 korun mohou lidé zaplatit až 100.000 korun navíc. Proti minulosti se lidem také může více prodražit prodlení při splácení úvěru, protože se zvýšil zákonný úrok z prodlení. Ukázala to analýza podmínek poskytování spotřebitelských úvěrů u 35 bank a nebankovních společností, kterou vypracovala společnost Člověk v tísni. ČTK ji má k dispozici. Člověk v tísni sestavuje svůj index odpovědného úvěrování od roku 2009.

Ilustrační fotografie

Pozor na půjčky, před Vánoci zvláště

Půjčky a spoření

S blížícími se Vánoci se zvyšuje intenzita nabídek nejrůznějších půjček. Reklamní sdělení lze často shrnout slovy: Nemáte peníze na dárky? Vezměte si úvěr, splácejte a moc se neptejte kolik a jak dlouho. Řada lidí se tak zbytečně zadlužuje. Navíc často netuší, že splátkový prodej je vlastně vázaný spotřebitelský úvěr – a uvedením nepravdivých údajů se mohou dostat do konfliktu se zákonem.

CZK

Půjčky a spoření

Platební morálka lidí se v Česku dále výrazně zlepšuje

Platební morálka lidí se v Česku dále výrazně zlepšuje, a to především mezi mladými lidmi a také lidmi s úvěry na bydlení. Na konci prvního pololetí řádně nesplácelo hypotéky a úvěry ze stavebního spoření 12.000 lidí, o třetinu méně než o rok dříve. Počet lidí, kteří nespláceli úvěry na spotřebu, se meziročně snížil o šest procent na 180.000. Vyplývá to z dat Bankovního a Nebankovního registru klientských informací.

CZK

61 procent Čechů nemuselo během pandemie čerpat peníze z rezerv

Finance

Na 61 procent Čechů nemuselo během pandemie čerpat peníze z našetřených rezerv. Jenom malý zlomek obyvatelstva se uchýlil k půjčce. Zhruba 40 procent lidí respondentů očekává v brzké době zlepšení své finanční situace. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro úvěrovou společnost Home Credit. Průzkum se uskutečnil mezi 515 respondenty na konci května.

Nebankovní půjčka často slouží jako spotřebitelský úvěr

Nebankovní půjčka často slouží jako spotřebitelský úvěr

Půjčky a spoření

PR článek - Dluhy českých domácností se v průběhu let neustále zvyšují. Rostoucí trend je dán i tím, že lidé se nebojí nebankovních půjček a nemají problém půjčit si ani na spotřební zboží. Faktem však je, že s půjčkami je potřeba nakládat s rozmyslem. Pokud si tedy už půjčujeme na spotřební zboží, měl by to být skutečně neodkladný nákup. Koupě zboží, které potřebujeme okamžitě. Cokoliv jiného je lepší si rozmluvit. Apriorně však určitě není potřeba se spotřebitelského úvěru bát, je jen nutné vědět, jak na to, aby nás nedostihla třeba platební neschopnost.

Ilustrační fotografie

Půjčky a spoření

7 důvodu, proč konsolidovat půjčky

PR článek - Půjčku má dnes téměř každá domácnost, většinou se jedná o hypotéku na bydlení, leasing na auto, kontokorent, kreditní kartu nebo nějaký ten spotřebitelský úvěr. Jedno nebo druhé vás samo o sobě nezruinuje, co ale dělat, když už je půjček moc?

Ilustrační fotografie

Hypotéky prudce zlevňují, jsou nejníže od roku 2017

Finance

KOMENTÁŘ LUKÁŠE KOVANDY: Koronavirová krize nepřináší jen samé špatné zprávy. A nejde jen o levné pohonné hmoty. Hypotéky v červnu zlevnily nejníže od roku 2017. Průměrná sazba hypotéky dle ukazatele Fincentrum Hypoindex činila totiž 2,21 procenta.

Proč vám půjčka před výplatou může zavařit?

Proč vám půjčka před výplatou může zavařit?

Půjčky a spoření

PR článek - Náhlé výdaje či příliš dlouho odkládané poplatky se nevyhýbají nikomu. Lidem, kteří žijí výplatu od výplaty nebo mají dluhy, ovšem mohou takové nečekané situace přinést velkou spoustu potíží. Půjčka od banky je však příliš zdlouhavá, navíc ne každý na ni v těžké situaci dosáhne. Proto dnes velké množství klientů volí nebankovní rychlé půjčky, když jim před výplatou chybí několik tisíc na zaplacení potřebných výdajů. Tyto půjčky ale mají svá úskalí a při nepozornosti mohou vést k extrémně nebezpečnému začarovanému kruhu, ze kterého není snadná cesta zpět.

Ilustrační fotografie

6 častých mýtů ohledně refinancování hypotéky

Půjčky a spoření

Rádi byste refinancovali hypotéku? Ale bojíte se vysokého penále? Toho, že banka nebude souhlasit? Nebo že refinancování je časově náročné? Ohledně refinancování hypoték panuje řada mýtů a nepravd. V následujících řádcích vám přinášíme ty nejčastější.

Ilustrační fotografie

Banky umožní odklad splátek úvěrů klientům postiženým koronavirem

Finance

Některé banky poskytnou možnost tříměsíčního odkladu splátek úvěrů občanům a drobným podnikatelům, kteří byli postiženi v souvislosti s šířením nákazy novým koronavirem. Na opatření se dnes shodlo prezidium České bankovní asociace. Podrobnosti se klienti podle ní dozvědí od své banky. Ty je podle ankety ČTK zatím nezveřejnily. Některé banky ale k opatření nehodlají přistoupit.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy