Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

7 důvodu, proč konsolidovat půjčky

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

PR článek - Půjčku má dnes téměř každá domácnost, většinou se jedná o hypotéku na bydlení, leasing na auto, kontokorent, kreditní kartu nebo nějaký ten spotřebitelský úvěr. Jedno nebo druhé vás samo o sobě nezruinuje, co ale dělat, když už je půjček moc?

Lék na takovou situaci existuje a jmenuje se konsolidace půjček. Když zjistíte, že už pomalu nevíte, komu a kolik dlužíte, může být pozdě. Proto je lepší k ní sáhnout dříve. My vám představíme 7 důvodů, proč byste měli sloučení půjček zvážit.

Splácení bude jednodušší a přehlednější

Vždy je jednoduší splácet jeden úvěr než několik různých půjček od různých poskytovatelů. Nebudete muset totiž každý měsíc hlídat, jestli už máte všechno zaplacené. Navíc budete posílat jednu platbu v jeden den, místo několika různých plateb v různých dnech. Výhodou je i to, že budete přesně vidět, kolik peněz vám zbývá po zaplacení splátky a nebudete muset složitě dopočítávat, kolik si na účtu musíte nechat.

Ubydou vám transakční náklady

Vzhledem k tomu, že po sloučení půjček do jedné budete platit měsíčně jednu splátku, budete také platit pouze transakční náklady pouze za vedení jednoho úvěru. Už to samo o sobě představuje poměrně velkou úsporu. Než si vyberete banku, u které budete půjčky konsolidovat, zjistěte si, jaké podmínky vám nabízí. Například Česká spořitelna si za vedení úvěru neúčtuje žádné měsíční poplatky a úrok již od 4,9 % ročně.

Získáte nižší splátku

Další velkou výhodou konsolidace půjček je to, že vaše nová splátka bude výrazně nižší než součet splátek vašich současných úvěrů. Musíte však počítat s tím, že se splácení o něco prodlouží. Nicméně, budou splátky nastaveny tak, abyste je v pohodě zvládali, takže by to pro vás neměl být problém.

Můžete si určit datum splatnosti

Sami si řeknete, kdy chcete splátku bance posílat. Nejlepší je nastavit den splatnosti na den po výplatě, a to hned z několika důvodů. Vždy budou na účtu peníze, takže splátka bude moci odejít a navíc po zbytek měsíce budete mít klid, protože už peníze odešly. Kdyby přeci jen došlo k tomu, že nebudete moci poslat splátku včas, nabízejí některé banky možnost odložení splátek.

Úvěr si můžete ještě navýšit

Pokud to bude potřeba, můžete si svůj stávající konsolidovaný úvěr ještě navýšit. Získáte tak prostředky navíc, které vám pomohou řešit vaši situaci.

Možnost znovu nastavit délku splácení

U konsolidace úvěrů si můžete nastavit počet splátek podle toho, jak vám to vyhovuje. Splácení si můžete rozložit až na 120 měsíců. Díky tomu se vám bude úvěr dobře splácet. U České spořitelny vám za řádné splácení odpustí až 15 splátek, takže ušetříte ještě o něco více.

Pojištění proti neschopnosti splácet

Abyste předešli tomu, že nebudete schopni splácet konsolidovaný úvěr, můžete se pojistit proti neschopnosti splácet. Díky tomu bude pojišťovna hradit splátky za vás v nepříznivé životní situaci. Nezapomeňte však všechno řešit hned, a pokud budete vědět, že nebudete schopni splácet, konzultujte to s bankou.

Sloučení půjček je jednou z možností, jak uniknout hrozící dluhové pasti, ale neznamená to, že vyřeší všechny problémy. Může se stát, že podle banky nebudete na konsolidaci vhodným kandidátem. Než se pustíte do půjčování peněz, promyslete si, jestli půjčku skutečně potřebujete.

Témata:  PR článek půjčky

Související

Aktuálně se děje

3. dubna 2025 11:32

1. dubna 2025 12:29

28. března 2025 10:03

27. března 2025 12:11

Levný benzín: Česko dál financuje ruskou válku, i když se politici tváří proukrajinsky

Benzín v Česku je nejlevnější za 3,5 roku, nafta pak od loňského podzimu, vyplývá z dnešních dat CCS. Kdo se raduje z levných pohonných hmot v ČR, raduje se z toho, že Česko jako jedna z mála zemí EU skrze ropu velmi dlouho, takřka už tři roky, financuje Rusko a jeho válku na Ukrajině. Přitom se takto radují paradoxně často ti politici, co se jinak tváří jako proukrajinští.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Do důchodu s pár statisíci? Realita je tvrdší, než si myslíte

Podle údajů České správy sociálního zabezpečení bylo v Česku ke konci loňského roku 2 366 799 starobních důchodců. Odborníci se přitom shodují, že stárnutí populace se po roce 2030 ještě zrychlí. Český statistický úřad očekává, že v roce 2050 budou senioři představovat víc než třicet procent české populace, a to bude znamenat obrovské množství starobních důchodů, které stát stěží utáhne. Klíčové tedy bude mít na stáří vlastní našetřené zdroje. Ovšem pár set tisíc korun už dávno nestačí. Podle Martina Nováka, hlavního analytika Broker Consulting, je dobré mít na penzi připraven alespoň milion korun, ideálně více. A především, začít s odkládáním peněz stranou co nejdříve.