Brno

Fiala, Petr (ODS)

Fiala: Velký městský okruh Brno je důležitý pro celou jižní Moravu

Aktuality

Premiér Petr Fiala v sobotu 25. května 2024 navštívil společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou, primátorkou města Brna Markétou Vaňkovou a generálním ředitelem ŘSD Radkem Mátlem den otevřených dveří stavby Velkého městského okruhu v Brně – úsek Žabovřeská I. Dobudování celé stavby umožní rychlejší spojení městských částí i jednodušší napojení na dálnice směrem na Prahu, Vídeň, Bratislavu, Ostravu a Svitavy.

Ilustrační fotografie

Teplárny Brno zdražují o čtvrtinu, zákazníci si měsíčně připlatí 250 korun

Ekonomika

Teplárny Brno, které zásobují teplem většinu Brna, poprvé za deset let zdražují teplo. Od listopadu vzroste cena pro domácnosti z 635 korun za gigajoule včetně DPH na 784 korun za gigajoule. Jde o zvýšení přibližně o 25 procent. Podle propočtů tepláren zaplatí průměrná domácnost měsíčně o 250 korun více, ročně jí tak teplo vyjde přibližně na 16.000 korun. Vedení Tepláren Brno to dnes oznámilo na tiskové konferenci.

Ilustrační fotografie

Byty v Brně za rok zdražily o čtvrtinu. Na vlastní bydlení už střední třída nedosáhne

Bydlení

Průměrná cena metru čtverečního nového bytu v brněnské nabídce poprvé v historii přesáhla sto tisíc korun. Nárůst cen je způsoben dlouhodobě nedostatečnou výstavbou, kterou limituje zejména nedostatečně flexibilní územní plánování. Nejlépe se v uplynulých třech měsících prodávaly garsonky, a překonaly tak dlouhodobě největší zájem o byty dispozice 2+kk, které se od ledna do března prodávaly za cenu kolem 5,4 milionu korun, vyplývá z pravidelné analýzy společnosti Trikaya.

Notino v Rajhradě u Brna

Brněnské Notino nabralo kvůli růstu poptávky 200 lidí do skladu

Aktuality

Internetový obchod s parfémy a kosmetikou Notino zaznamenává od začátku pandemie koronaviru obdobný zájem jako v předvánoční špičce. Jen druhy přípravků, které lidé objednávají, se mírně změnily. ČTK to řekl marketingový ředitel Notino Radek Ondrášík.

Veletrhy Brno

Brno zřídí na výstavišti sklad rezerv pro krizové situace

Aktuality

Brno chce na výstavišti vytvořit sklad rezerv pro krizové situace. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Podle něj současná pandemie koronaviru poukázala na problémy se zajištěním někerých důležitých komodit. Ve skladu budou ochranné pomůcky, dezinfekční prostředky a další věci. Město na to má dva miliony, stejnou částku bude dávat každý rok.

Veletrhy Brno

Na brněnském výstavišti začínají veletrhy Motosalon a ProDítě

Aktuality

Na brněnském výstavišti začíná dnes mezinárodní motocyklový veletrh Motosalon. Letošní ročník je rekordní, 150 firem na něm bude zastupovat 390 značek. Současně s veletrhem Motosalon začíná i veletrh ProDítě, obě akce trvají do neděle, vstupné na ně je oddělené. V souvislosti s koronavirem na nich neplatí žádná omezení, pořadatelé pouze zvýšili dostupnost dezinfekce na ruce a zajistili častější úklid a dezinfekci prostor.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Výstava orchidejí letos v Brně kvůli koronaviru nebude

Mendelova univerzita v Brně kvůli rizikům spjatým s novým typem koronaviru zrušila hojně navštěvovanou výstavu orchidejí. Měla začít v sobotu ve sklenících botanické zahrady a arboreta v Černých Polích. Letos se neuskuteční, zahrada zůstane o víkendu zavřená, řekla ČTK vedoucí oddělení komunikace a marketingu univerzity Jiřina Studenková.

Hasiči, ilustrační fotografie

V Brně se kvůli očekávanému větru zavírají parky i hřbitovy

Aktuality

Veřejná zeleň města Brna kvůli výstraze meteorologů před silným větrem preventivně uzavírá městské parky, zůstanou uzavřené do úterního poledne. ČTK to řekl ředitel příspěvkové organizace Jozef Kasala. Zavřené zůstanou i hřbitovy. Uzavřený zůstane například i zámecký park ve Slavkově.

Ilustrační fotografie

Lékaři v Brně přivedli na svět dítě u ženy s mozkovou smrtí

Aktuality

Lékaři ve Fakultní nemocnici Brno udrželi po rekordně dlouhou dobu vitální funkce u ženy s mozkovou smrtí, díky tomu pak mohli v srpnu přivést na svět její dítě. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí nemocnice Pavel Žára, dodal, že podrobnosti sdělí zástupci nemocnice na pondělní tiskové konferenci.

Brno - Petrov

Brno se přenese zpátky v čase. Festival Den Brna připomene obléhání města Švédy

Aktuality

Brno se od čtvrtka do soboty přenese zpátky v čase do roku 1645. Festival Den Brna připomene boje při obléhání města Švédy. Účastníci uvidí ukázky bitvy nebo ochutnají dobové pokrmy. Turistické informační centrum (TIC) spolu s Biskupstvím brněnským připravilo sérii komentovaných prohlídek, oznámila ČTK za pořadatele Lenka Němcová z TIC.

Brno

Aktuality

Brno chce své METRO. Žádá stát o dotaci

Brno žádá od státu dotaci na vypracování studie pro vybudování podzemní železnice podobné metru, která by měla propojit sever města s jihem. Náklady studie na takzvaný severojižní kolejový diametr se odhadují na 16,5 milionu korun, řekl dnes novinářům radní Brna Filip Chvátal (KDU-ČSL), který je zodpovědný za územní plánování.

Ilustrační fotografie

Brno předhání Prahu? Ceny bytů astronomicky rostou

Bydlení

Průměrná cena za metr čtvereční bytu v brněnských novostavbách poprvé v historii přesáhla 80 tisíc korun. Na nový šedesátimetrový byt teď musí zájemci našetřit průměrně 4,86 milionu korun, stoupají ale i ceny starších bytů. Ceny rostou, protože se stále staví velmi málo. Za to mohou pomalé úřady i nedostatek pracovních sil ve stavebnictví. Poptávka po nových bytech ale ani přes vyšší ceny neuvadá. Za prvních šest měsíců roku 2019 byly prodeje dokonce dvojnásobně vysoké než za stejnou dobu loni, vyplývá z analýzy společnosti Trikaya.

Adam Vojtěch

Zánik Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně? Je to nesmysl, potvrdil Vojtěch

Aktuality

Politici i zdravotníci v Brně se ohradili proti možnému zániku Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, o němž v pondělí napsal deník Mladá fronta Dnes (MfD). ČTK to zjistila od zástupců města, kraje a záchranné služby. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) zprávu označil za kachnu a uvedl, že nemocnice je nenahraditelná a nic se rušit nebude.

Brno

Zahraniční turisté milují Brno

Aktuality

Zahraniční turisté mají o návštěvu Brna větší zájem než čeští turisté. V minulém roce město navštívilo 800.863 turistů, zahraničních bylo 425.711.

Ilustrační fotografie

Aktuality

Vláda zvýšila dotaci na motocyklovou GP v Brně na 55 milionů

Vláda dnes schválila dotaci 55 milionů korun na letošní závody mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). Kabinet tak změnil své rozhodnutí z dubna, kdy se organizátorům rozhodl poslat 39 milionů korun. Organizátoři akce přitom požadovali 65 milionů korun. Představitelé kraje i města navýšení přivítali, chtějí ale dál jednat o systémové podpoře závodu.

Ilustrační fotografie

Ignis Brunensis: První letošní ohňostroj na Brněnské přehradě se rozzáří 1. června

Magazín

Na Brněnské přehradě se 1. června rozzáří první letošní ohňostroj jako součást přehlídky Ignis Brunensis. Tři soutěžní ohňostroje se pak uskuteční 5., 8. a 12. června. Soutěžní týmy jsou letos z Portugalska, Filipín a Norska. Součástí festivalu zábavy, který se v Brně koná po dvaadvacáté, jsou i oslavy několika výročí. MHD v Brně slaví 150 let, Vysoké učení technické 120 let a 100 let letos uplynulo od založení Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity a od vzniku Velkého Brna, řekla na tiskové konferenci primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Ilustrační fotografie

Nábor strážníků v Brně je inspirovaný PC hrami. A má úspěch

Aktuality

Strážníkům v Brně do plného stavu stále chybí asi 50 lidí. Nové kolegy začali loni na podzim lákat kampaní, která se inspirovala i retro PC hrami. Byla úspěšná, oproti předchozímu stavu se přihlásil zhruba dvojnásobek uchazečů o zaměstnání. ČTK to dnes řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Aktuálně se děje

19. července 2024 7:35

Google ukončí podporu známé verze Androidu. Nemáte ji?

Telefony s operačním systémem Android Lollipop brzy ztratí významnou část svých funkcí. Důvodem je rozhodnutí společnosti Google, která ukončí jejich podporu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy