Brněnské teplárny dnes zahájily topnou sezonu. Jaká bude cena?

Teplárny Brno dnes po třech a půl měsících zahájily topnou sezonu. Důvodem je předpověď počasí, podle níž se dnes celodenní průměrná teplota dostane pod hranici 13 stupňů. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Ilustrační fotografie
reklama

"O tom, jaký bude další vývoj v dodávkách tepla, se budeme rozhodovat podle aktuálního vývoje počasí," uvedl generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.

Topná sezona tak letos začíná o týden dřív než před rokem, kdy se radiátory v brněnských domácnostech a firmách rozehřály až 25. září. Minulá topná sezona ale byla jedním z nejdelších topných období, skončila až na konci května po 248 dnech.

V létě teplárny pracovaly na opravách technologií, pokračovala i výměna parovodů za horkovody.

"Z klimatického pohledu bylo léto 2019 velmi teplé, přičemž tím vůbec nejteplejším letním měsícem byl hned ten první, tedy červen. Zajímavé je, že takto horký červen letos následoval po velmi studeném květnu. Rozdíl v průměrné teplotě těchto dvou měsíců činil více než 10 °C, což je velká abnormalita," uvedl finanční ředitel tepláren Přemysl Měchura.

Cena za teplo pro letošek zůstává stejná, nezměnila se už od roku 2017 a drží se na 633 korunách za gigajoule. Teplárny využívají kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, maximálně využívají i dodávky tepla od městské odpadové společnosti SAKO Brno.

Průměrná čtyřčlenná domácnost v bytovém domě v Česku ročně spotřebuje na vytápění bytu a ohřev vody 25 GJ tepla. Průměrná roční platba domácností za teplo se pohybuje kolem 14.000 až 16.000 korun.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky