V Brně nebudou senioři nad 70 let a děti do 3 let platit za odpad

Lidé starší 70 let a děti do tří let nebudou od příštího roku v Brně platit za svoz komunálního odpadu. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. Nyní senioři nad 70 let a děti do tří let nyní platí sníženou cenu 500 korun, plná cena je 670 korun.

Popelnice
reklama

Původně koalice složená z ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD navrhovala osvobození od poplatku pro lidi nad 70 let. Opoziční hnutí ANO ale navrhovalo, aby se osvobození dotklo i dětí, které v daném roce nedosáhnou čtyř let. Zastupitelé na to nakonec přistoupili. Osvobození pro starší 70 let a pro děti, které nedosáhnou čtyř let v daném roce, schválili různým počtem hlasů v několika částech daného bodu.

Lidé nad 70 let a děti do tří let tak nebudou od ledna platit nic. Osvobození od poplatku se dosud vztahovalo pouze na třetí a další děti v rodině, které nemusí za popelnice platit až do 15 let. Pro ostatní zůstane poplatek 670 korun.

Neplacení poplatku pro seniory slibovala před volbami ČSSD. Její lídr a nynější náměstek Oliver Pospíšil ve volebním klipu lezl z popelnice a tvrdil důchodkyni, která šla vynést odpad, že už brzy poplatek nebude muset platit. "Tato sleva pro seniory je zakotvená i v koaliční smlouvě," poznamenal Pospíšil. Podle něj je připravené i pokračování videa.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky