Brno zřídí na výstavišti sklad rezerv pro krizové situace

Brno chce na výstavišti vytvořit sklad rezerv pro krizové situace. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Podle něj současná pandemie koronaviru poukázala na problémy se zajištěním někerých důležitých komodit. Ve skladu budou ochranné pomůcky, dezinfekční prostředky a další věci. Město na to má dva miliony, stejnou částku bude dávat každý rok.

Veletrhy Brno
reklama

Se záměrem vytvořit sklad souhlasili brněnští radní. "V posledních týdnech můžeme vidět, jak málo jsme na podobné krizové stavy připraveni. V celé republice je nedostatek ochranných pomůcek a těžce se shání i v zahraničí. Pro tyto a další mimořádné případy vytvoříme centrální sklad hmotných rezerv na brněnském výstavišti," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Sklad bude mít na starost odbor obrany magistrátu, který na to má nyní k dispozici 2,11 milionu korun. "Bude důležité komodity doplňovat podle aktuální situace na trhu. Ročně pro tyto účely vyčleníme dva miliony korun. Zásoby bude možné využít na základě rozhodnutí bezpečnostní rady města, a to i mimo období krizového stavu," řekla Vaňková. Ve skladu budou krom ochranných pomůcek a dezinfekcí třeba lůžka a lůžkoviny i další věci.

V Jihomoravském kraji bylo k dnešnímu ránu 103 potvrzených případů nákazy koronavirem. V celé České republice bylo ráno 1775 potvrzených případů, šest lidí zemřelo a deset se vyléčilo.

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky