Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Brno zřídí na výstavišti sklad rezerv pro krizové situace

Veletrhy Brno
Veletrhy Brno
Foto: Veletrhy Brno

Brno chce na výstavišti vytvořit sklad rezerv pro krizové situace. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Podle něj současná pandemie koronaviru poukázala na problémy se zajištěním někerých důležitých komodit. Ve skladu budou ochranné pomůcky, dezinfekční prostředky a další věci. Město na to má dva miliony, stejnou částku bude dávat každý rok.

Se záměrem vytvořit sklad souhlasili brněnští radní. "V posledních týdnech můžeme vidět, jak málo jsme na podobné krizové stavy připraveni. V celé republice je nedostatek ochranných pomůcek a těžce se shání i v zahraničí. Pro tyto a další mimořádné případy vytvoříme centrální sklad hmotných rezerv na brněnském výstavišti," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Sklad bude mít na starost odbor obrany magistrátu, který na to má nyní k dispozici 2,11 milionu korun. "Bude důležité komodity doplňovat podle aktuální situace na trhu. Ročně pro tyto účely vyčleníme dva miliony korun. Zásoby bude možné využít na základě rozhodnutí bezpečnostní rady města, a to i mimo období krizového stavu," řekla Vaňková. Ve skladu budou krom ochranných pomůcek a dezinfekcí třeba lůžka a lůžkoviny i další věci.

V Jihomoravském kraji bylo k dnešnímu ránu 103 potvrzených případů nákazy koronavirem. V celé České republice bylo ráno 1775 potvrzených případů, šest lidí zemřelo a deset se vyléčilo.

Témata:  Brno Veletrhy Brno Koronavirus COVID-19

Související

Aktuálně se děje

4. prosince 2025 10:58

28. listopadu 2025 13:23

24. listopadu 2025 17:55

12. listopadu 2025 12:17

Tváří v tvář smrti, ale s nízkým platem. Pietní profese dál zaostávají za průměrem

Listopad bývá obdobím, kdy lidé častěji zavítají na hřbitovy a připomínají si své blízké. S tím se dostávají do popředí i profese spojené s pietními službami – květinářky, pracovníci pohřebních služeb či kameníci. Podle údajů portálu Platy.cz se jejich výdělky výrazně liší. Kameníci si měsíčně přijdou přibližně o 60 % více než květinářky, přesto se ani oni nedostanou nad celostátní průměr. Zatímco příjmy květinářek a pracovníků pohřebních služeb zůstávají znatelně pod ním, mzdy kameníků se k průměrné úrovni alespoň přibližují.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy