Na brněnském výstavišti začínají veletrhy Motosalon a ProDítě

Na brněnském výstavišti začíná dnes mezinárodní motocyklový veletrh Motosalon. Letošní ročník je rekordní, 150 firem na něm bude zastupovat 390 značek. Současně s veletrhem Motosalon začíná i veletrh ProDítě, obě akce trvají do neděle, vstupné na ně je oddělené. V souvislosti s koronavirem na nich neplatí žádná omezení, pořadatelé pouze zvýšili dostupnost dezinfekce na ruce a zajistili častější úklid a dezinfekci prostor.

Veletrhy Brno
reklama

Na Motosalonu bude k vidění 1000 motocyklů, letos jeho brněnský ročník doprovází několik novinek. V pavilonu F bude soutěžní výstava upravených nebo na míru postavených motorek nazývaných custom s názvem Custom Grand Prix. Bude na ní stovka motocyklů, které existují v jediném exempláři. Soutěž je semifinále mistrovství světa custom motocyklů a v neděli porota ocení 35 z nich pohárem.

Druhou novinkou je soutěž kaskadérů na motocyklech, jejíž finále se pojede v neděli. Czech Stunt Grand Prix se bude odehrávat na volné ploše za pavilonem Z.

Novinkou, která s motocykly souvisí jen volně, je první ročník akce Burger Aréna. V pavilonu Z bude 70 prodejců nabízet 100 druhů burgerů, ale i dalších specialit spojených se severoamerickou kuchyní, jako jsou corn dogy nebo grilovaná žebírka.

Motosalon obsadí pavilony P, F a Z, které mohou lidé navštívit od čtvrtečního odpoledne do neděle. Poslední ročníky Motosalonu se v sudých letech odehrávají v Brně a v lichých letech bývají v Praze. Na veletrhu organizátoři vyhlásí v neděli Motocykl roku. Přihlášených je 33 modelů.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky