
Lidé nemyslí na stáří. Když přijde, je už často pozdě
Při přípravě na stáří je nutné myslet kromě finanční stránky i na to, aby míso, kde poslední roky života chceme trávit, bylo seniorskému věku řádně přizpůsobeno.
Při přípravě na stáří je nutné myslet kromě finanční stránky i na to, aby míso, kde poslední roky života chceme trávit, bylo seniorskému věku řádně přizpůsobeno.
Praha je stále vyhledávanou destinací pro koupi nemovitostí ze strany občanů bývalého Sovětského svazu. Společnost LEXXUS zaznamenává trvalý zájem rusky hovořící klientely o bydlení v české metropoli. Aktuálně tvoří přibližně 8 –10 procent z celkové poptávky. Vyplývá to z průzkumu, který si společnost LEXXUS k této klientele nechala udělat.
Dražby jsou stále oblíbenější metodou prodeje i nákupu nemovitostí, přesto stále koluje řada mýtů, které další zájemce odrazují. Přitom se jedná o rychlý a efektivní způsob, který se finančně vyplatí. O jakých mýtech jste možná slyšeli a jaká je realita? Informace přináší Eurodražby.cz.
Jak nejlépe ochránit dům před zloději, vandaly a bezdomovci? Základem všeho je opatrnost a důslednost.
Koupě nemovitosti je většinou důležité životní rozhodnutí. Bohužel existuje řada nejrůznějších nástrah, které na kupující číhají. Podle společnosti Eurodražby.cz proběhnou v ČR ročně stovky podvodných prodejů nemovitostí. Jedinou stoprocentně bezpečnou variantou je i nadále veřejná dražba. Kupující má jistotu, že ho nečekají žádná nemilá překvapení.
Tohle nepotěší! Majitelé domů totiž budou muset připlatit za energetické průkazy tisíce až desetitisíce korun navíc! Podle Evropské komise totiž současné štítky nestačí, protože neobsahují doporučení, jak lze na energiích ušetřit.
V pátek začal Státní fond životního prostředí žádosti o dotace v rámci programu Nová zelená úsporám. Celkově rozdá přes miliardu korun. Nově mohou žádat i majitelé bytových domů v Praze. Navíc se minimální požadavek na úspory snížil, tudíž může žádat více lidí.
Nový občanský zákoník, který je zatím v platnosti tři měsíce, přinesl mnoho změn. Od nového statusu člověka přes novinky v dědickém právu po pozměněnou koncepci některých právnických osob. Jednou z novinek, o níž se zatím spíše nemluví, je výrazná úprava týkající se nabývání nemovitostí. Nově totiž získá kupující nemovitost od toho, kdo je zapsán v katastru nemovitostí jako její vlastník. A to i v případě, že skutečným vlastníkem vůbec není. Jak minimalizovat riziko koupě takové nemovitosti poradí odborníci z portálu dostupnyadvokat.cz.
Počátkem května zahájil největší český rezidenční developer a investor nové bytové výstavby, společnost CENTRAL GROUP, prodej dalšího nového bytového projektu. Celkem 76 prostorných moderních bytů v projektu Park Zahradní Město v Praze 10 – Záběhlicích bude dokončeno již v prosinci letošního roku. Zároveň společnost ohlašuje další snížení úrokové sazby u své Hypotéky CENTRAL GROUP, která nově činí pouhých 1,79 % ročně.
Aktuální situace na realitním trhu je velmi příznivá pro nákup bytu na investici. „Sazby hypoték se drží na historickém minimu a v kombinaci s nízkými cenami nemovitostí připravily ideální pole pro výhodné investice. Již v průběhu letošního roku však očekáváme mírný růst cen bytů ve větších městech a jejich okolí. Proto je nyní optimální doba na koupi nemovitosti na pronájem, která při dobrém výběru přinese zajímavý výnos a zhodnotí vložené peníze. Se správnou volbou klientovi nejlépe pomůže zkušený makléř, který mu ušetří energii a čas vložený do hledání vhodného bytu a realizace celého procesu nákupu. Naše kancelář také umí klientovi najít dobrého nájemníka a v případě potřeby byt dále spravovat: od zajišťování oprav až po vyúčtování služeb a energií,“ říká Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS).
Doslova jen pár dní poté, co Ministerstvo vnitra zveřejnilo na svých webových stránkách návrh nového zákona o evidenci obyvatel a rodných čísel se zvedla vlna dotazů od majitelů domů a bytů. Ti by měli mít nově povinnost umožnit nájemcům či podnájemcům nahlášení trvalého pobytu ve svých nemovitostech, které pronajímají. A nový nájemník by si pak směl opět bez souhlasu majitele přivést i osoby blízké, které díky němu také získají trvalý pobyt v daném bytě.
Dne 16. 4. 2015 obdržely všechny starostky a starostové v ČR prostřednictvím datových schránek informativní dopis ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, na jehož obsahu spolupracovalo MPSV, MV ČR a ÚP ČR, týká se doplatku na bydlení.
Změna pravidel o hlášení trvalého pobytu nevyřeší konflikty s exekutory, kteří zabavují majetek cizím lidem.
Lidé si často myslí, že pokud nebudou platit nájemné, čeká je pouze výpověď nájmu bytu. To je ovšem omyl. Z nájemníka se v takovém případě stává dlužník, a to se všemi důsledky. Ukončení nájemní smlouvy rozhodně neznamená, že se tím dluh na nájemném maže.
Trh s novými byty v Praze zažil hvězdný vstup do nového roku. Za první tři měsíce letošního roku developeři prodali celkem 1850 nových bytů, což bylo o 37 procent více než za stejné období roku 2014.
Češi začali zateplovat své domy, bytovky a paneláky asi před 15 lety. Jenže ne vždy se vše povedlo. I technologie se od té doby změnily. Nenastal i u vás čas na revizi vašeho zateplení?
Jedním z nejdůležitějších kroků při výběru nového bydlení je důkladná prohlídka kupovaného bytu či domu. Základní informace se zájemce dozví z inzerátu a od prodávajícího či makléře. Ale teprve prohlídka na vlastní oči ukáže, zda nemovitost nemá vady a jestli se potenciálnímu kupci bude vůbec líbit. „Stav kupované nemovitosti by měl odpovídat požadované ceně. Důležité je proto už na počátku stanovit správnou tržní cenu, s čímž poradí profesionální makléři. Kupujícímu se pak vyplatí zkušeného odborníka přizvat na prohlídku nemovitosti, aby mu ji pomohl zhodnotit a upozornil ho na všechny podstatné detaily. Prodávajícímu zase makléř pomůže připravit potřebné podklady i samotný byt či dům na návštěvu zájemců, například za využití home stagingu,“ říká Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny (RSČS).
V budoucnu by v Česku už nemuseli být žádní bezdomovci. Podle představ ministerstva práce a sociálních věcí by měl bydlení každý. Povinně by ho zajistily obce s podporou státu. Stálo by to pět miliard ročně, informuje MF Dnes.
Poslanci ODS navrhnou zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. K rušení některých daní se strana zavázala ve svém programu. Upozornili na to v tiskové zprávě.
Nebezpečí podvodného převodu nemovitostí se s novým občanským zákoníkem zvýšilo, a to v souvislosti posílením pozice „dobré víry“.
Mnoho bytových družstev nestihne do zítřka - tedy posledního června - přepsat stanovy nebo další dokumenty. Podle nového občanského zákoníku je musí zásadně pozměnit asi 200 tisíc právnických osob a mezi nimi i družstva. Jinak by jim v krajním případě hrozila až likvidace.
Nový občanský zákoník přinesl několik novinek, měnících zaběhané zvyklosti, i do vztahů mezi nájemci a pronajímateli. Kdo na nich vydělá?
Změna legislativy a nový občanský zákoník s sebou nesou řadu změn a možná i nejedno překvapení. Jedno takové čeká na bytová družstva, která musí už do konce června 2014 přizpůsobit své stanovy tak, aby byly v souladu se zákonem o obchodních korporacích. Nová právní úprava se dotkne zhruba 9,5 tisíců bytových družstev, která sdružují více jak půl milionu bytů.
2. července 2025 12:12
1. července 2025 16:59
30. června 2025 13:34
28. června 2025 10:36
26. června 2025 11:13
26. června 2025 10:56
25. června 2025 11:51
25. června 2025 11:34
24. června 2025 16:11
23. června 2025 12:33
23. června 2025 12:20
22. června 2025 6:40
22. června 2025 5:34
20. června 2025 11:38
20. června 2025 11:23
19. června 2025 14:22
Zlato v roce 2024 přepsalo historii světových rezerv. Podle zprávy Evropské centrální banky vůbec poprvé předstihlo euro a stalo se – hned po americkém dolaru – druhým nejvýznamnějším rezervním aktivem centrálních bank. Na konci loňského roku představovalo 20 procent jejich oficiálních devizových rezerv, zatímco euro 16 procent. Dolar si drží vedoucí pozici s podílem 46 procent.
Zdroj: Lukáš Kovanda
Okolo 230 000 zaměstnanců v české gastronomii a cestovním ruchu hraje důležitou roli v každodenním chodu hotelů, restaurací, penzionů a zábavních a sportovních provozů. Mezi klíčové pozice patří kuchaři, číšníci, barmani, recepční, pokojské nebo pracovníci ve volnočasových a relaxačních službách.