Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zásah shůry? Řidiče před pokutou zachránil holub

policie Německo
policie Německo
Foto: Pixabay

Náhoda pomohla řidiči, který na západě Německa minulý týden překročil nejvyšší povolenou rychlost o více než dvacet kilometrů v hodině. Jeho přestupek sice zaznamenal radar, pokutu mu ale policisté nakonec neudělili.

Na fotografii (zde) totiž tvář zakrývá letící holub. Podle policistů možná šlo o "zásah shůry".

Řidič osobního automobilu podle policie projížděl minulé úterý ve městě Viersen u nizozemských hranic úsekem, kde je maximální povolená rychlost třicet kilometrů v hodině. Muž za volantem tento limit ovšem překročil o dvacet čtyři kilometrů v hodině.

"To by pro něj znamenalo pokutu 105 eur (2700 korun), pokud by se mu dalo dokázat, že seděl za volantem," uvedla v tiskové zprávě policie. Jednoznačně prokázat, kdo konkrétně osobní automobil řídil, ale policie nemohla - tvář řidiče totiž na fotografii z radaru zakrývá svými křídly právě kolem letící holub.

Pomoci se podle policie hříšníkovi za volantem dostalo možná přímo shůry. V tiskové zprávě strážci zákona upozornili, že se blíží církevní svátek Letnic čili seslání Ducha svatého. Ten se přitom ve výtvarném umění znázorňuje jako holubice. "Znamení jsme pochopili," uvedla v humorně laděné tiskové zprávě policie. Zároveň dotyčného řidiče vyzvala, aby si "znamení shůry" v podobě "opeřeného strážného anděla" vzal k srdci a příště se řídil dopravními předpisy.

"Vlastně by si holub také zasloužil pokutu, neboť letěl rovněž příliš rychle. Protože ale nevíme, na kterém místě musí v den seslání včas být, slitujeme se nad ním," dodala viersenská policie.

Témata:  Německo auta pokuty policie Německo

Související

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy