Veletrhy Brno

Veletrhy Brno

Mezinárodní strojírenský veletrh letos nebude. 60 let nevynechal jediný ročník

Aktuality

Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV), který je každý rok největší akcí na brněnském výstavišti, se letos neuskuteční. Rozhodlo o tom na dnešním jednání představenstvo Veletrhů Brno. Veletrh vynechá ročník poprvé od roku 1959, kdy byl poprvé. Vedení veletrhů to po jednání představenstva oznámilo novinářům.

Veletrhy Brno

V Česku se mohou opět konat veletrhy

Aktuality

Po třech měsících se v Česku mohou opět konat veletrhy. Jejich pořádání znemožnila v polovině března opatření, která vláda přijala kvůli šíření nákazy koronaviru. Ode dneška se mohou veletržní akce uskutečnit s maximální účastí do 5000 lidí ve stejný čas. Účast s vyšším počtem lidí by měla být povolena později podle epidemiologické situace.

Veletrhy Brno

Veletrhy budou mít zelenou od pondělí

Aktuality

Veletržní akce se budou moct konat od příštího pondělí a může na nich být až 5000 lidí v jeden okamžik. V červenci má přijít další vlna rozvolňování a v září a v říjnu, kdy startuje hlavní veletržní sezona, by měla být situace pro pořadatele ještě příznivější, řekl ČTK předseda Společenství organizátorů výstavních akcí ČR Tomáš Kotrč po jednání s epidemiologickou skupinou vedenou Rastislavem Maďarem.

Veletrhy Brno

Brno zřídí na výstavišti sklad rezerv pro krizové situace

Aktuality

Brno chce na výstavišti vytvořit sklad rezerv pro krizové situace. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Podle něj současná pandemie koronaviru poukázala na problémy se zajištěním někerých důležitých komodit. Ve skladu budou ochranné pomůcky, dezinfekční prostředky a další věci. Město na to má dva miliony, stejnou částku bude dávat každý rok.

Veletrhy Brno

Aktuality

Na brněnském výstavišti začínají veletrhy Motosalon a ProDítě

Na brněnském výstavišti začíná dnes mezinárodní motocyklový veletrh Motosalon. Letošní ročník je rekordní, 150 firem na něm bude zastupovat 390 značek. Současně s veletrhem Motosalon začíná i veletrh ProDítě, obě akce trvají do neděle, vstupné na ně je oddělené. V souvislosti s koronavirem na nich neplatí žádná omezení, pořadatelé pouze zvýšili dostupnost dezinfekce na ruce a zajistili častější úklid a dezinfekci prostor.

Brýle, ilustrační fotografie

V Brně začíná veletrh Opta, ukáže novinky z optiky

Aktuality

Na brněnském veletrhu Opta, který dnes začíná na brněnském výstavišti, se letos představí 150 vystavovatelů a 167 značek, což je větší účast než loni. Tématem letošního setkání optiků, optometristů, oftalmologů a kontaktologů bude design v oční optice a optometrii. Veletrh určený pouze odborné veřejnosti potrvá do neděle.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy