Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Veletrhy budou mít zelenou od pondělí

Veletrhy Brno
Veletrhy Brno
Foto: Veletrhy Brno

Veletržní akce se budou moct konat od příštího pondělí a může na nich být až 5000 lidí v jeden okamžik. V červenci má přijít další vlna rozvolňování a v září a v říjnu, kdy startuje hlavní veletržní sezona, by měla být situace pro pořadatele ještě příznivější, řekl ČTK předseda Společenství organizátorů výstavních akcí ČR Tomáš Kotrč po jednání s epidemiologickou skupinou vedenou Rastislavem Maďarem.

Optimisticky vidí po dnešní schůzce i konání říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, který je největším veletrhem v ČR.

Dosud byli pořadatelé veletržních akcí v nejistotě, protože nevěděli, od kdy a za jakých podmínek se budou moct konat. "Debata byla velice konstruktivní a ve vstřícné atmosféře. Vysvětlil jsem, jak se veletrh pořádá, jak vypadá, co se tam děje. Vůbec nemají strach z B2B veletrhů," zmínil Kotrč akce, kde se potkává pouze odborná veřejnost.

Obavy mají epidemiologové podle něj částečně z B2C veletrhů, tedy těch, kam chodí veřejnost. "Ale chápali to, co jsem jim říkal, poslouchali jsme se a je tu signál, že veletrhy mohou fungovat a je tu vůle pro další rozvolňování," řekl Kotrč.

Zároveň se s epidemiology domluvil na opatřeních, která budou muset pořadatelé dodržovat. Jde víceméně o hygienická opatření, která již dnes fungují v řadě různých provozů, kde se pohybují lidé.

Veletrhy Brno, které jsou největší českou firmou pořádající veletrhy, na oficiální informace dál čekají. Ministerstvo zdravotnictví v květnu uvedlo, že stanoví podmínky, za nichž půjde veletrhy pořádat, do konce května, což v Brně označovali za nejzazší datum pro přípravu strojírenského veletrhu. Kvůli jeho konání apeloval v pátek na vládu i Svaz průmyslu a dopravy ČR, aby co nejrychleji rozhodla.

"Náladě mezi vystavovateli nepřispívá přetrvávající nejistota kolem konání či nekonání strojírenského veletrhu. V přípravě jsme ztratili hodně času. Mnoho firem hlásí ekonomické problémy a účast stále zvažují," uvedl ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu Michalis Busios. Podle Kotrče jsou však dnešní informace optimistické i s ohledem na tento veletrh.

Poslední veletrhy se v Česku konaly na začátku března, od té doby veletržní byznys stojí a čeká. Zatím počítá milionové ztráty způsobené covidem-19.

Témata:  veletrh Koronavirus COVID-19 Veletrhy Brno

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy