V Česku se mohou opět konat veletrhy

Po třech měsících se v Česku mohou opět konat veletrhy. Jejich pořádání znemožnila v polovině března opatření, která vláda přijala kvůli šíření nákazy koronaviru. Ode dneška se mohou veletržní akce uskutečnit s maximální účastí do 5000 lidí ve stejný čas. Účast s vyšším počtem lidí by měla být povolena později podle epidemiologické situace.

Veletrhy Brno
reklama

Uvolnění restrikcí ohledně veletrhů a dalších hromadných akcí oznámilo ministerstvo zdravotnictví minulý týden. Podle vedoucího pracovní skupiny pro řízení uvolňování karanténních opatření, epidemiologa Rastislava Maďara je na hromadných akcích nezbytné rozdělit návštěvníky do sektorů s vlastním zázemím, například toaletami, občerstvením, vchodem a podobně, při maximálním počtu 1000 lidí na jeden sektor.

Poslední veletrhy se v zemi konaly na počátku března. Od té doby veletržní byznys stál a čekal na zveřejnění podmínek, za kterých a kdy se budou moci akce konat. A počítal milionové ztráty způsobené covidem-19.

Hlavní veletržní sezona startuje v září a v říjnu, kdy by měla být situace pro pořadatele ještě příznivější. Maďar minulý týden uvedl, že od září bude na hromadných akcích možná účast až 10.000 lidí v deseti sektorech.

Počínaje dneškem padla v ČR i omezení týkající se koupališť, zoologických a jiných zahrad, muzeí, galerií, hrady, zámky a dalších podobných zařízení. Byl u nich zrušen limit deset metrů čtverečních na člověka a povinné odstupy mezi lidmi, provoz těchto objektů se tak vrací ke stavu, který byl běžný před koronavirovou pandemií.

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky