Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Česku se mohou opět konat veletrhy

Veletrhy Brno
Veletrhy Brno
Foto: Veletrhy Brno

Po třech měsících se v Česku mohou opět konat veletrhy. Jejich pořádání znemožnila v polovině března opatření, která vláda přijala kvůli šíření nákazy koronaviru. Ode dneška se mohou veletržní akce uskutečnit s maximální účastí do 5000 lidí ve stejný čas. Účast s vyšším počtem lidí by měla být povolena později podle epidemiologické situace.

Uvolnění restrikcí ohledně veletrhů a dalších hromadných akcí oznámilo ministerstvo zdravotnictví minulý týden. Podle vedoucího pracovní skupiny pro řízení uvolňování karanténních opatření, epidemiologa Rastislava Maďara je na hromadných akcích nezbytné rozdělit návštěvníky do sektorů s vlastním zázemím, například toaletami, občerstvením, vchodem a podobně, při maximálním počtu 1000 lidí na jeden sektor.

Poslední veletrhy se v zemi konaly na počátku března. Od té doby veletržní byznys stál a čekal na zveřejnění podmínek, za kterých a kdy se budou moci akce konat. A počítal milionové ztráty způsobené covidem-19.

Hlavní veletržní sezona startuje v září a v říjnu, kdy by měla být situace pro pořadatele ještě příznivější. Maďar minulý týden uvedl, že od září bude na hromadných akcích možná účast až 10.000 lidí v deseti sektorech.

Počínaje dneškem padla v ČR i omezení týkající se koupališť, zoologických a jiných zahrad, muzeí, galerií, hrady, zámky a dalších podobných zařízení. Byl u nich zrušen limit deset metrů čtverečních na člověka a povinné odstupy mezi lidmi, provoz těchto objektů se tak vrací ke stavu, který byl běžný před koronavirovou pandemií.

Témata:  veletrh Koronavirus COVID-19 výstavy Veletrhy Brno

Aktuálně se děje

16. května 2024 10:28

14. května 2024 19:38

14. května 2024 11:13

Srovnání cen mobilních tarifů, internetu a TV se vyplatí. Neutrácíte někde zbytečně?

Platby za telefon, internet a televizi jsou základními položkami většiny osobních a rodinných výdajů. Asi se bez nich zcela neobejdete, ale neutrácíte v některé z nich zbytečně? Chytrým srovnáním ušetříte jako jednotlivec stovky korun měsíčně, rodina i tisíce.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy