jaro

Ilustrační fotografie

Česko čeká převážně slunečný týden s teplotami až 27 stupňů

Aktuality

Česko čeká převážně slunečný týden s letními teplotami, které dosáhnou až 27 stupňů Celsia. Bude pokračovat suché počasí bez větších srážek. Jen ojediněle se mohou objevit přeháňky. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v týdenní předpovědi. Na většině území nadále platí kvůli teplu a suchu výstraha před nebezpečím požárů.

Ilustrační fotografie

Předpověď počasí: O víkendu se oteplí, může být až 18 stupňů

Aktuality

O víkendu se v Česku výrazně oteplí, denní teploty se budou pohybovat mezi 14 a 18 stupni. V sobotu se očekávají na většině území přeháňky. V pátek ráno se ještě mohou ojediněle vyskytnout přízemní mrazy. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Aktuality

Počasí v Česku bude nadále deštivé, konec týdne přinese až 20 °C

Počasí v Česku bude nadále deštivé, v polovině týdne by mohlo na horách znovu sněžit. Druhá polovina týdne slibuje slunečnější oblohu a vyšší teploty, v neděli vystoupají nad 20 stupňů. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou dnes meteorologové zveřejnili na webu. Řeky se dál rozvodňovat nebudou.

Ilustrační fotografie

Na velikonoční týden se do Česka vrací zimní počasí, noci budou mrazivé

Aktuality

Do Česka se vrací zima, v noci bude v týdnu mrznout, přes den se v první polovině týdne nejvyšší denní teploty většinou nedostanou přes pět stupňů Celsia. Na horách meteorologové očekávají sněhové přeháňky, v nížinách déšť se sněhem. Na velikonoční prodloužený víkend se mírně oteplí, bude ale zataženo, místy zaprší. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Dnešní noc byla rekordně teplá, na třetině stanic byl překonán rekord pro březen

Aktuality

Dnešní noc byla rekordně teplá. Na třetině stanic, které měří víc než 30 let, byl překonán rekord pro celý měsíc březen. Nejtepleji bylo v Bohumíně-Záblatí, a to 13,5 stupně Celsia. Pro konec března jsou normální noční minimální teploty kolem plus jednoho stupně. ČTK to řekla Michaela Valachová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační fotografie

Teploty se v týdnu přiblíží 20 stupňům, bude oblačno s deštěm

Aktuality

Teploty v Česku se v tomto týdnu dostanou skoro na 20 stupňů. Bude ale většinou oblačno s deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Koncem týdne se pak ochladí a na horách může i sněžit. Ani v noci však už teploty zřejmě neklesnou pod nulu.

Ilustrační fotografie

O víkendu se oteplí, může být až 15 stupňů

Aktuality

Od pátku se začne v Česku oteplovat, o víkendu mohou teploty vystoupat až na 15 stupňů Celsia. Dnes ráno si lidé zejména v Čechách mají dávat pozor na náledí. Někde se vyskytují i mrznoucí mlhy, náledí se může lokálně tvořit ještě v noci na pátek. Vyplývá to z předpovědi a vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na twitteru.

Aktuálně se děje

22. června 2024 12:06

21. června 2024 10:11

21. června 2024 9:46

Předpověď počasí na noc a sobotu 22. června

Za zvlněnou studenou frontou, která postoupí ze střední Evropy dále k východu, se k nám začne rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu, informuje ČHMÚ.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy