Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a čtvrtek 6. března. Teploty se vyšplhají až k 19 °C

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Počasí u nás bude i nadále ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše se středem nad jihovýchodní Evropou. Podle ČHMÚ to znamená minimum srážek, nadprůměrné teploty a slunečné dny, které mohou místy narušit ranní mlhy. 

Česko bude i nadále pod vlivem rozsáhlé tlakové výše, která přinese slunečné počasí bez srážek. Noční teploty sice klesnou pod bod mrazu, přes den se ale oteplí až k 19 stupňům, informuje ČHMÚ.

Chladná noc s ojedinělými mlhami
V noci bude převážně jasno, místy se ale mohou objevit mrznoucí mlhy nebo nízká oblačnost. Teploty klesnou na 0 až -5 °C, v místech s mírným větrem se ale udrží kolem +3 °C. Vítr bude většinou slabý a proměnlivý, na východě může zesílit 2 až 5 m/s. Tlaková tendence zůstane setrvalá, rozptylové podmínky budou mírně nepříznivé, na severovýchodě a východě místy až dobře.


Slunečný den s příjemnými teplotami

Během dne bude jasno až skoro jasno, jen ráno se mohou objevit mlhy. Teploty vystoupají na 13 až 17 °C, ve Slezsku až na 19 °C. Ve výšce 1000 m na horách se teplota udrží kolem 11 °C. Vítr bude opět slabý do 4 m/s, na východě může během dne zesílit na 2 až 6 m/s. Tlaková tendence zůstane setrvalá, odpoledne se ale očekává slabý až mírný pokles. Rozptylové podmínky budou v západní části mírně nepříznivé, na východě převážně dobré.

Témata:  počasí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) jaro

Související

Aktuálně se děje

4. července 2025 15:37

3. července 2025 14:26

26. června 2025 11:13

22. června 2025 6:40

Americký úder na jaderná zařízení: Skutečné obavy z íránské odvety a hrozba energetické krize

Prezident Donald Trump varoval, že Spojené státy mohou pokračovat v útocích na další cíle v reakci na možné odvetné kroky Íránu. Podle analytika CNN Baraka Ravida existuje „reálná obava“, že Írán zahájí odvetu proti americkým silám a zájmům v regionu Blízkého východu.

Zdroj: Radovan Majer

Další zprávy