Předpověď počasí na noc a středu 27. března. Teploty se vyšplhají až k 21 °C

Ze západní do střední Evropy bude postupovat zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Ilustrační fotografie
reklama

Počasí v noci (22-07):
Většinou polojasno, k ránu na západě Čech ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 9 až 5 °C, v západní polovině Čech kolem 3 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách na severu kolem 25 m/s (90 km/h). V západní polovině Čech většinou vítr mírný 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný pokles

Rozptylové podmínky: dobré, v západní polovině Čech místy mírně nepříznivé

Počasí přes den (07-24):
Většinou polojasno, ráno na západě Čech ojediněle mlhy. Na Moravě, ve Slezsku a na severovýchodě Čech postupně místy zataženo. Odpoledne a večer od jihozápadu zataženo na většině území a později místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřka. Nejvyšší teploty 13 až 18 °C, v Čechách při delším slunečním svitu až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C, na Šumavě až 15 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu kolem 25 m/s (90 km/h), bude večer slábnout. V západní polovině Čech většinou vítr mírný 2 až 5 m/s a večer postupně západní.


Tlaková tendence: slabý až mírný pokles, večer na západě mírný vzestup

Rozptylové podmínky: dobré

Témata: počasí | jaro | MoneyMAG.cz

Doporučujeme

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky