Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 26. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Počasí u nás bude ovlivňovat svým okrajem tlaková níže nad severozápadní Evropou. Kolem ní k nám začne proudit teplejší vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, ojediněle mlhy i mrznoucí. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr 1 až 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Noční mráz může poškodit vegetaci, zejména ovocné stromy, vinnou révu a zemědělské plodiny.

Tlaková tendence:  slabý vzestup


Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy i mrznoucí. Během dne polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C, na Šumavě kolem 10 °C. Mírný jižní vítr v Čechách 2 až 5 m/s, na Moravě a ve Slezsku 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles, večer slabý vzestup

Témata:  počasí jaro

Aktuálně se děje

28. května 2024 12:00

27. května 2024 11:26

26. května 2024 11:09

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy