Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc a pátek 26. dubna

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Michael Zelinka / INCORP images

Počasí u nás bude ovlivňovat svým okrajem tlaková níže nad severozápadní Evropou. Kolem ní k nám začne proudit teplejší vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):
Jasno až polojasno, ojediněle mlhy i mrznoucí. Nejnižší teploty +1 až -3 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr 1 až 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Noční mráz může poškodit vegetaci, zejména ovocné stromy, vinnou révu a zemědělské plodiny.

Tlaková tendence:  slabý vzestup


Počasí přes den (07-24):
Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy i mrznoucí. Během dne polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C, na Šumavě kolem 10 °C. Mírný jižní vítr v Čechách 2 až 5 m/s, na Moravě a ve Slezsku 3 až 7 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles, večer slabý vzestup

Témata:  počasí jaro

Související

Aktuálně se děje

13. února 2026 11:55

3. února 2026 10:18

Zlato, stříbro i bitcoin padají: Trumpův vybraný šéf Fedu slibuje zázraky na počkání

Proč padá zlato, stříbro i bitcoin? Fundamentálně proto, že Kevin Warsh, vybraný prezidentem USA Donaldem Trumpem do čela americké centrální banky, má plány, jak ozdravit dolar natolik, že by byl dlouhodobě udržitelný coby nakonec dokonce deflační měna. Takže tím by z velké části odpadla nutnost investovat do jiných deflačních aktiv, jako je právě zlato, stříbro či bitcoin.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy