Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Předpověď počasí na noc úterý 26. března

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Po přední straně prohlubující se brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou k nám začne proudit teplý vzduch od jihu, informuje ČHMÚ.

Počasí v noci (22-07):Jasno až polojasno. K ránu ojediněle mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost. Nejnižší teploty +2 až -2 °C, v údolích až -4 °C, k ránu v místech se zesilujícím větrem oteplování. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s bude k ránu místy zesilovat.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:V místech s déletrvajícím nočním mrazem možnost poškození kvetoucích ovocných stromů.

Tlaková tendence: setrvalý stav, od západu slabý až mírný pokles

Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, postupně místy dobré

Počasí přes den (07-24):Polojasno až skoro jasno. Ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí, nebo nízká oblačnost. Večer přechodně místy oblačno. Nejvyšší teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h). V západní polovině Čech většinou vítr mírný 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý až mírný, přechodně až silný poklesRozptylové podmínky: dobré

Témata:  počasí jaro

Aktuálně se děje

23. dubna 2024 12:35

22. dubna 2024 20:08

22. dubna 2024 18:27

Vysoké úroky povzbuzují ekonomiku, soudí američtí finančníci i ekonomové. MMF ale varuje

Mezinárodní měnový fond (MMF) se v minulém týdnu nezvykle ostře pustil do Spojených států. Vadí mu jejich rozhazovačnost. Ta jim prý sice dopomáhá k impresivnímu ekonomickému růstu, leč není dlouhodobě udržitelná. Přílišné výdaje Washingtonu mohou podle MMF celosvětově opětovně zvýšit inflaci a ohrozit rozpočtovou a finanční stabilitu. Jinými slovy, hrozí, že za velké americké dluhy nakonec zaplatíme všichni – ať už krizemi či pořádnou inflací.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy