ČOI varuje před e-shopem: Peníze přijme, zboží ale nepošle

Česká obchodní inspekce ústy svého mluvčího velmi důrazně varuje před jedním e-shopem, který sice peníze od klientů přijme, ale zboží nepošle a hotovost nevrací.

Ilustrační fotografie

"V posledních dvou týdnech obdržela Česká obchodní inspekce poměrně velký počet podnětů od spotřebitelů na konkrétní e-shop www.kompletvse.cz. Na těchto stránkách jsou nabízené například elektrospotřebiče, výrobky pro domácnost nebo šperky," říká mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Jenže provozovatel e-shopu se chová velmi podivně - peníze vyžaduje předem, pak ovšem objednávku stornuje, zboží pochopitelně nedodá a peníze také nevrátí.

"V obchodních podmínkách a kontaktech e-shopu (jako provozovatel) je uvedena společnost PRO-ARX Vyšší Brod s.r.o., IČ: 260 83 132," dodává Fröhlich.

Inspektoři se proto po opakovaných stížnostech zákazníků do firmy vypravili na kontrolu. A zjistili, že jde o truhlářskou firmu, která nemá s e-shopem absolutně nic společného. 

Proto se skutečný majitel firmy obrátil na policii, stejně jako Česká obchodní inspekce. Ta navíc na podvod upozornila i správce internetových domén, který spravuje a rozděluje webové stránky s koncovkou .cz.

Témata: ČOI | e-shopy | počítače

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky