Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Google zaplatil raději 2 miliony dolarů, aby se vyhnul soudnímu procesu s porotou. Soudce souhlasil

Google, ilustrační fotografie
Google, ilustrační fotografie
Foto: unsplash.com

Americký federální soudce v pátek rozhodl, že o antimonopolní žalobě, kterou podala americká vláda proti Googlu, bude nakonec rozhodovat soudce místo poroty. Stalo se tak poté, co Google zaplatil vládě a uhradil celou částku požadovaných peněžních náhrad.

Případ týkající se reklamní technologie Googlu je první antimonopolní žalobou proti velké technologické firmě podanou Bidenovou administrativou. Páteční rozhodnutí soudkyně Leonie Brinkemové představuje překážku pro ministerstvo spravedlnosti, které chtělo soud před porotou.

Ministerstvo spravedlnosti a několik států tvrdilo, že Google vytlačil konkurenty protisoutěžními fúzemi a zastrašováním vydavatelů a inzerentů, aby používali jeho vlastní produkty reklamní technologie. Uvedla CNN.

Soudkyně tak rozhodla ve prospěch Googlu poté, co společnost tvrdila, že šek na 2,3 milionu dolarů urovnal vládní nárok na náhradu škody a že není dál zapotřebí soud s porotou.

Mluvčí Googlu Peter Schottenfels rozhodnutí uvítal a uvedl, že nárok ministerstva spravedlnosti tímto zanikl a že soud bude projednávat nakonec jen soudce. Schottenfels zopakoval, že případ je neopodstatněným pokusem ovlivnit konkurenci v odvětví, které přispělo k ekonomickému růstu.

Na 21. června je naplánováno slyšení o návrhu Googlu na zkrácené zamítnutí, které by případ ukončilo bez soudu. Pokud nebude vyhověno, soudní proces začne v září.

Témata:  Google soudy USA

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 17:27

Cenové rozdíly nemovitostí jsou čím dál tím vyšší. Roli hraje i několik kilometrů

Ceny nemovitostí se stále mění. Čím dál větší roli hraje lokalita. Rozdíl v cenách je patrný i u nemovitostí vzdálených jen pár kilometrů od sebe. Zatímco v žádaných lokalitách jsou nemovitosti na lehce růstové trajektorii, u méně žádaných lokalit jsou na tom ceny právě naopak. V realitách platí mantra: “Lokalita, lokalita, lokalita.“

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy