šperky

Ilustrační fotografie

Chtěli jste stříbro, odnesli jste si šmuk? Na co si při výběru dávat pozor

Magazín

Měli jste v plánu pořídit si stříbrný šperk, domů jste si ale nevědomky odnesli kus hliníku či zinku, který se vám po chvíli rozpadl v ruce? Bohužel to není nic výjimečného. Naštěstí existuje několik vodítek, podle kterých můžete poznat, zda je šperk skutečně kvalitní. Na co se tedy zaměřit, abyste příště nenaletěli? Jaký by měl být poměr stříbra a jak je to s obsahem niklu? A podle čeho poznat důvěryhodný e-shop se šperky?

Ilustrační fotografie

Koníček i podnikání: I na trhu s módou jsou stále mezery

Magazín

PR článek - Hledáte nějaké nový koníček, který by se časem mohl přetavit i ve vlastní úspěšné podnikání? Máte kreativního ducha, rozumíte módě, šicí stroj vám není cizí, a ještě ke všemu máte i dostatek času a nadšení. Pak není lepší čas než začít s výrobou vlastního oblečení! Dnešní doba preferuje tzv. rychlou módu – oblečení, které se rychle vyrobí za minimální náklady, snadno se prodává a zákazníkům dlouho nevydrží.

policie Německo

Krádež za miliardu eur. Zloději vykradli klenotnici v Drážďanech

Aktuality

Zloději dnes brzy ráno vykradli drážďanskou klenotnici Grünes Gewölbe (Zelená klenba), kde jsou uloženy cenné historické sbírky německé spolkové země Sasko. Hodnotu ukradených předmětů nelze finančně stanovit, neboť jejich význam je díky unikátnosti, neprodejnosti a historickému odkazu nevyčíslitelný, uvedla na tiskové konferenci šéfka saských státních sbírek Marion Ackermannová.

Ilustrační fotografie

Investoři po celém světě skupují barevné diamanty. Investiční šperky zažívají boom

Ekonomika

Ceny extrémně vzácných růžových diamantů vzrostly za 8 let o 180 % a jsou na historických maximech. Žluté zhodnotily o 90 % a modré o 70 %. Uvádí to Fancy Color Diamond Index, z něhož cituje renomovaný ekonomický deník Wall Street Journal. Investiční šperky s vzácnými barevnými diamanty se prodávají i v Česku. Vyrábí je největší české klenotnictví ALO diamonds.

Ilustrační fotografie

Mileniáni utrácejí za šperky nejvíce ze všech generací

Ekonomika

Mileniáni jsou generací mladých lidí, která využívá nejmodernější technologie, velkou část pracovního i volného času tráví on-line a miluje diamantové šperky. V roce 2015 za ně utratila 25 miliard dolarů. Informaci zveřejnila těžařská společnost De Beers. Během jednoho roku tak velkou částku za diamantové klenoty v minulosti neutratila žádná jiná generace.

Ilustrační fotografie

Vánoční nákupy: Pozor na padělané šperky. Jak je poznat?

Ekonomika

Není všechno zlato, co se třpytí! Přísloví přesně vystihuje, co se v Česku v poslední době děje. Spolu s internetovými obchody se šperky roste i počet falešných šperků. Zvláště před Vánoci nabízí podvodníci bezcenné cetky za cenu ozdob z drahých kovů. Jak podvodné šperky poznat?

Ilustrační fotografie

Ekonomika

Vloni se prodalo nejvíce diamantových šperků v historii

80 miliard amerických dolarů (v přepočtu zhruba 1,9 bilionu korun). Takový byl objem všech celosvětově prodaných klenotů s diamanty v roce 2014 podle dat De Beers. Pro srovnání, tak velká částka by pokryla rozpočet České republiky na více než rok a půl. V meziročním srovnání vykázal rok 2014 celkem 3% růst. Podle ALO diamonds bude růst nejspíš pokračovat i letos v ČR i celosvětově, informuje ALO diamonds.

Ilustrační fotografie

Pořiďte si šperk jako investici

Ekonomika

Typickým investičním šperkem je podle Čechů sada klenotů (například náušnice či přívěšek) z bílého zlata s brilianty za alespoň 30 tisíc korun. Vyplývá to z průzkumu zaměřeného na spotřebitelské chování při nákupu šperků, který si v květnu 2015 nechala zpracovat společnost ALO diamonds. Češi nejčastěji kupují dražší šperky jako dárek k významnému životnímu jubileu (42 %) a u příležitosti svatby (31 %). Pro 23 % je motivem právě investice.

Aktuálně se děje

20. listopadu 2024 11:28

20. listopadu 2024 11:08

15. listopadu 2024 9:34

Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit

Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.

Zdroj: Lukáš Kovanda

Další zprávy