McDonald´s

Burger King

Češi zůstávají věrni fast foodům i navzdory zdražení

Ekonomika

Rychlé občerstvení se u nás těší stále velké oblibě, Čechy neodradilo ani všeobecné zdražení. Lidé letos ve druhém čtvrtletí utratili ve fast foodech o 6,2 % víc než loni, zatímco v restauracích a obchodech na potravinách spíše šetří. Výrazně více si ale v meziročním srovnání Češi připlatili za dovážené jídlo. Závěry vychází z dat společnosti Patron GO generovaných pouze z plateb kartou mezi 53 tisíci uživateli. 

McDonald´s

McDonald's výrazně zvýšil čtvrtletní tržby, vyšší ceny lidi neodradily

Ekonomika

Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's v prvním čtvrtletí zvýšil srovnatelné tržby meziročně o 12,6 procenta, čímž výrazně překonal odhady analytiků. Zákazníky neodradily ani vyšší ceny, k nimž řetězec přistoupil ve snaze kompenzovat vyšší vstupní náklady. Do restaurací McDonald's přišlo ve čtvrtleté také více lidí než před rokem.

Ilustrační fotografie

Fastfoody se připravují na otevření, někde se instalují plexiskla

Aktuality

Řetězce rychlého občerstvení se připravují na pondělní otevření poboček po 72 dnech. Snižují počty míst v interiérech, například v KFC si budou pracovníci mýt ruce každou půlhodinu, dříve to bylo po hodině. V případě možné kontaminace, například po doteku oblečení, si je půjdou umýt okamžitě, uvedl prezident KFC pro Česko a Rakousko Libor Hubík. V řetězci McDonald´s se instalovala plexiskla.

Ilustrační fotografie

Ekonomika

Nový koronavirus má negativní dopady na čínské i zahraniční firmy

Nový typ koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan, má negativní dopady na řadu čínských i zahraničních firem. Americký kavárenský řetězec Starbucks například uzavírá své provozovny a pozastavuje dodávkové služby v provincii Chu-pej, jejíž je Wu-chan metropolí.

McDonald´s

McDonald’s se potýká s nedostatkem pracovníků. Startuje náborovou kampaň

Ekonomika

McDonald’s hledá brigádníky a pracovníky do všech poboček po celé republice. Náborovou kampaň pro McDonald’s a McCafé povede na sociálních sítích marketingová společnost In creative. Ta je autorem ojedinělého konceptu OnlineHR, který využívá klasických marketingových nástrojů k tomu, aby do firmy přilákal vhodné pracanty. Koncept použije právě pro podzimní náborovou kampaň světoznámé značky – startuje letos v září.

Hranolky od McDonald´s, ilustrační fotografie

Ekonomika

McDonald's zavádí hranolky s čokoládou

Známý řetězec McDonald's zavádí novinku - hranolky s čokoládovou polevou. Zatím budou nabízeny jen v Japonsku, v případě zájmu by se ale mohly objevit i v jiných zemích. Sladko-slaná pochoutka se začne prodávat příští týden.

Aktuálně se děje

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

12. června 2024 11:13

12. června 2024 10:38

Léto je zátěž pro laky karoserií, zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku

Pravidelné mytí karoserie je nejenom vizitkou majitele, ale také důležitým nástrojem péče o automobil. Letní měsíce navíc mohou být pro laky karoserií problém a takzvaně zapečený ptačí trus může způsobit poškození vrchní vrstvy laku. V tomto období je tedy třeba mýt vůz častěji a operativněji. Jak vybrat správnou automyčku? Každý typ má své výhody a nevýhody. Na co si dát také pozor?

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Vláda chce do vesmíru poslat českého astronauta, za 1,5 miliardy korun. Přitom říká, že veřejné finance jsou v rozvratu

Téměř po půl století Česko zřejmě vyšle do vesmíru svého člověka. Po Vladimíru Remkovi se má stát druhým Čechem v kosmu armádní stíhací pilot Aleš Svoboda. Nabídku na uskutečnění nákladné cesty dostala vláda už minulý rok. Tehdy však odmítla. Podle nynějších slov ministra dopravy Martina Kupky se více než miliardová investice mnohonásobně vrátí.