Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

U mekáče už neseženete hamburgery a hranolky

Hranolky od McDonald´s, ilustrační fotografie
Hranolky od McDonald´s, ilustrační fotografie
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Jeden z nejrozšířenějších fast foodů na světě se rozhodl k velkému kroku! Otevřel restauraci, kde si nezakoupíte burger, který McDonald's proslavil po celém světě.

McDonald's je kolem nás už od roku 1955. Do roku 1958 prodal v Americe okolo 100 milionů hamburgerů a pak se rozšířil do celého světa. "Jsme hrdí na naši historii, jako jsme hrdí na naše burgery," řekl mluvčí McDonaldu. 

Ale nová prodejna v Paříži je nebude prodávat vůbec - žádný Big Mac a hranolky, nebo mléčné koktejly. Nenajdete tu ani slavné nuggetky.McDonald's už delší dobu prodává také saláty a má po světě v restauracích i oblíbené kavárny McCafé.Tato kavárna je ale první, která nebude vůbec burgery prodávat! Kavárna bude nabízet například sendviče, koláčky a dorty a samozřejmě také kafe, smoothie a jiné nápoje.Každý z nového konceptu radost nemá. Někteří lidé si myslí, že by měl McDonald's nabízet burgery všude. Až čas ukáže, jestli se nový koncept uchytí a dostane se i do Česka.

Témata:  McDonald´s

Související

Aktuálně se děje

25. května 2026 11:20

Zájem o Dluhopisy Republiky přesáhl očekávání ministerstva

Stačil týden a objednávky Dluhopisů Republiky přesáhly plánovaných 20 miliard korun. Ministerstvo financí rovnou oznámilo navýšení emise. Na první pohled to vypadá jako jasný hit. Úrok přes čtyři procenta, daňové osvobození, stát jako dlužník... Konzervativní investor má důvod zpozornět, zda je to i pro něj vhodný produkt. A tady je dobré si říct, že u investic většinou neškodí samotný produkt, ale špatný důvod, proč si ho člověk koupí. Může jich být hned několik.

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

EUR

Komentář

Euro: co ukazují nové studie o jeho dopadech na obchod a investice

Stěžejním argumentem stoupenců přijetí eura v Česku je ten, že jednotná evropská měna podpoří jak zahraniční obchod, tak přímé zahraniční investice v tuzemsku. Nic z toho ale nemusí být pravda. Renomované studie z poslední doby totiž konstatují prakticky nulový vliv členství v eurozóně jak na přímé zahraniční investice, tak na rozvoj zahraničního obchodu.