Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Zaměstnanci pošty během stávky zaslali 4367 stížností na pracovní podmínky

Česká pošta
Česká pošta
Foto: Facebook

Zaměstnanci České pošty během třídenní stávky minulý týden zaslali odborovým organizacím 4367 stížností na pracovní podmínky. Nedostatky chtějí odboráři řešit se státní správou a s vedením podniku. Odboráři z menších organizací SOS-21 a NOS ČP, kteří stávku pořádali, také vytvořili nezávislou kontrolní skupinu. Uvedli to dnes v tiskové zprávě. Vedení pošty již dříve uvedlo, že je připraveno o pracovních podmínkách se zaměstnanci jednat, nicméně několik desítek kontrol v posledním roce žádné nedostatky podle něho neodhalilo.

"Budeme rádi, když nám odboráři podněty předají a budeme se jimi moci zabývat. Údaj o počtu stávkujících je nerealistický. Stávka neproběhla," řekl dnes ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík. Pošta zaměstnává kolem 27.000 lidí. Stávky, která spočívala ve zpomalení práce kvůli striktnímu dodržování postupů a povinností, se zúčastnilo podle odborů přes 9000 lidí.

Stížnosti se nejčastěji týkaly porušování limitů pro zvedání břemen, které zasílali zaměstnanci ze zázemí třídících center, dep a pošt, doručovatelé, pracovníci za přepážkami a řidiči. Pošťáci si také stěžovali na zadávání takového množství práce, které nelze bez přesčasů splnit, na nevhodné chování nadřízených pracovníků nebo na nucenou koupi produktů od aliančních partnerů.

V některých regionech zaměstnanci také kvůli nadměrnému množství zásilek musí vhazovat zákazníkům "Oznámení o uložení zásilky", na což si někteří adresáti poté stěžují, že na ně nikdo nezazvoní. Doručovatelé však podle odborů nemohou vždy učinit řádný pokus o doručení zásilky v sídle firmy nebo v bytě adresáta kvůli nedostatečnému personálnímu obsazení a nadměrnému množství práce.

Témata:  Česká pošta

Aktuálně se děje

17. června 2024 9:56

14. června 2024 9:44

13. června 2024 13:35

Bitcoin je jako na houpačce, čeká se na další růst

Komentář Martina Stránského: Cena bitcoinu je v posledních dnech jako na houpačce. Od začátku června ztratil dvě procenta a ve středu se obchodoval okolo 67 300 USD, když ještě týden před tím byl za 71 000 dolarů. Momentálně se prodává za 68 260 dolarů. 

Zdroj: Marie Dvořáková

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Komentář

Sázka ne Green Deal se nevyplácí. Evropské „zelené akcie“ stále propastněji zaostávají s trhem jako celkem

Mezinárodní investoři současné podobě Green Dealu EU už příliš nevěří. Výsledkem je to, že zhruba od přelomu let 2022 a 2023 akcie firem, jež by měly profitovat ze současné, ambiciózní podoby Green Dealu, stále propastněji zaostávají za trhem jako celkem. Tedy za akciemi širokého spektra firem, napříč odvětvími, včetně těch emisně a environmentálně „špinavých“.