Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Česká pošta od října zdraží některé služby SIPO

Česká pošta
Česká pošta
Foto: Facebook

Česká pošta od října zdraží některé služby SIPO. Zaslání potvrzení o platbě SIPO bude nově stát 18 korun namísto současných 15 korun. Pošta zároveň zruší službu odvolání souhlasu s platební transakcí, která dosud stála 200 korun.

Uvedla to na svém webu.

Pošta také upravila text ceníku s cílem zpřehlednit uvedené informace a zohlednit požadavky zákona o platebním styku tím, že cena za poskytované platební služby SIPO je nově uváděna samostatně.

Česká pošta letos zdražovala už v únoru a v červenci. Minulý měsíc zdražila poslání obyčejného psaní o čtyři koruny na 27 korun, respektive 34 korun v případě rychlejšího doručení. Doporučené a cenné psaní zdražilo o desetikorunu. K úpravě cen listovních zásilek ztrátový státní podnik přistoupil především kvůli dlouhodobému poklesu zájmu o tuto službu při stále rostoucích nákladech.

Témata:  Česká pošta SIPO

Aktuálně se děje

12. července 2024 20:18

11. července 2024 4:30

Oscarový herec George Clooney vyzval demokraty, ať vymění Bidena

Oscarový herec a významný sponzor americké Demokratické strany George Clooney ve středu vyzval prezidenta Joea Bidena k ukončení jeho volební kampaně. V článku pro New York Times Clooney také apeloval na ostatní představitele strany, aby na srpnovém zasedání vybrali jiného kandidáta.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy