Nezdá se vám pravost pokuty? Kalousek vám ji prověří

Ministerstvo financí zveřejnilo na svém webu přehled prvních pokutových bloků, které stáhlo v roce 2013 z oběhu a již nemohou být úředními osobami používány. Chceme zabránit případům, kdy jsou například údajně zničené bloky zneužívány, říká ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

660
reklama

"Každý, komu byla v blokovém řízení udělena pokuta za přestupek, si prostřednictvím webových stránek MF bude moci ověřit, zda pokutový blok, který obdržel, není na seznamu odcizených, ztracených a zničených, a nebyl tedy potenciálně zneužit," vysvětlil Kalousek

Každý, kdo dostal pokutu, získává možnost podle zveřejňovaných počátečních a konečných čísel vyřazených svazků jednoduše zjistit, zda právě jeho pokutový blok neměl být vyřazen z oběhu. V případě, že se jedná o neplatný pokutový blok, může se obrátit na Ministerstvo financí nebo přímo na Policii ČR.

Pokutové bloky nově disponují větším množstvím ochranných prvků proti jejich dodatečnému pozměňování či padělání, včetně tzv. hologramu. Stejným způsobem si přestupce může ověřit, zda blok, který obdržel, není falešný. "Novou koncepcí pokutových bloků dochází k podstatnému snížení korupčního potenciálu v této oblasti," uvedl Kalousek.

Seznam odcizených, ztracených a zničených pokutových bloků naleznete na adrese: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/tiskopisy_pokutove_bloky_odcizene_ztracene.html

Loading...

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky