Kalousek kritizoval návrh státního rozpočtu. Sobotka se do něj pustil

Návrh státního rozpočtu na rok 2017 je podle bývalého ministra financí Miroslava Kalouska jeden z nejhorších a nejméně zodpovědných rozpočtů historie. Drsnou kritikou pobouřil Kalousek premiéra Sobotku, který pak na něm nenechal nit suchou.

Diskuse: 3

Miroslav Kalousek
reklama

Miroslav Kalousek dnes představil svou podrobnou analýzu návrhu státního rozpočtu na příští rok - a kritikou rozhodně nešetřil.

Podle něj výdaje státu neuvěřitelně rostou, a vláda se místo investic zaměřuje na nabírání státních zaměstnanců. Za poslední tři roky jich prý přibylo 30 tisíc. Kritizoval také velký objem neinvestičních dotací soukromým podnikatelům a velkou zátěž pro živnostníky.

Na co vláda podle něj naopak zapomíná - to jsou investice do vývoje, výzkumu a inovací. A proto prý TOP 09 Sněmovně doporučí, aby návrh rozpočtu vrátila k přepracování a snížila ho o polovinu - tedy na třicet miliard namísto plánovaných šedesáti.

Premiér Bohuslav Sobotka ale kritiku odmítá, naopak poukazuje na to, že když byl ministrem financí Miroslav Kalousek, bylo v Česku o 200 tisíc nezaměstnaných lidí víc. Konečná podoba návrhu rozpočtu se má prý doladit zítra.

Loading...

Diskuze: Kalousek kritizoval návrh státního rozpočtu. Sobotka se do něj pustil

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 3, poslední 30.11.-0001 00:00 Vložte komentář

Zobrazeny poslední 3 komentáře. Vstupte do diskuze Vložte komentář

Související:

reklama
Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky