ČD dnes obnoví spoje do Rakouska, Flixbus linky na Slovenko

České dráhy dnes obnoví provoz svých vlaků do Rakouska a přiřadí se tak k RegioJetu, který první vlaky k jižním sousedům vypravil už v pátek. Dráhy začnou jezdit z Prahy do Lince a také z Prahy přes Vídeň do Štýrského Hradce, v úterý začne tato linka jezdit až z Berlína. V provozu opět budou i přeshraniční spoje do Německa a Rakouska. Na Slovensko pak ode dneška začnou jezdit i autobusy FlixBusu. V příštích dnech bude následovat obnovování dalších linek tuzemských dopravců do zahraničí.

Ilustrační fotografie

Provoz Českých drah se tak ve směru do Německa, Rakouska a na Slovensko už téměř vrátí do předkrizového období. Omezení potrvá zatím na nočních linkách a u některých spojů, které zastaví výluky na trati. Do 11. července je tak například omezen provoz linky Praha - Mnichov pouze na úsek Praha - Plzeň.

Provoz do zahraničí dnes obnoví i autobusový dopravce FlixBus, a to konkrétně na Slovensko. Denní spojení z Prahy do Košic pojede přes Banskou Bystrici, Trenčín a Uherské Hradiště. Ve čtvrtek 18. června vyjedou dále spoje z Plzně do Košic přes Žilinu a z Prahy do Bratislavy. Na Slovensko už dříve obnovili spoje i RegioJet, České dráhy a Leo Express.

Od čtvrtku pak Flixbus obnoví i linku do Chorvatska. Cílovým městem bude Rijeka, do které budou zelené autobusy jezdit po dvou trasách. První vyjede z Prahy přes Vídeň, Lublaň a Opatiji, druhý noční spoj bude začínat v Berlíně, následně zastaví v Praze, Vídni, Mariboru a Záhřebu.

Další posilování provozu do zahraničí plánují tuzemští dopravci v závěru června. Přibudou například vlaky RegioJetu do Chorvatska, autobusy Leo Expressu do Rakouska a další spoje.

Související:

Fokus
Aktuálně
Doporučujeme
Zobrazit: mobil | klasicky